חוויה משפחתית בלפלנד

פינלנד, רובניימי

סוג החבילה: לפלנד- חשיפה לצפון

נושא החבילה: טיול מאורגן

7ימים/6לילות

משך החופשה

כולל

הרכב חבילה 2,199 €

מחיר מתחיל ב

תאריך יציאה

אורן בוסו
אורן מומחה/ית היעד
אני מזמין אתכם להצטרף אליי למסע מרתק לחבל הארץ שנשמע, נראה ומרגיש כמו מקום מהאגדות- לפלנד, המקום בו הטבע נראה ומרגיש על-טבעי. כיף גדול לכל המשפחה, בשבוע עם מגוון אטרקציות חלומיות שישאירו לכם טעם של עוד.

החוויה שלך

נהנים עם כל המשפחה במקום שנראה כאילו נלקח מסיפור באגדות- לפלנד. מצפה לכם חוויה בלתי נשכחת בטבע חסר תקדים שתיצרב לכם בזיכרון לכל החיים. טיול עם הרבה טבע, אירוח לאפי ברמה, סיורים מרשימים, אטרקציות מדהימות לכל המשפחה, מנסיעה במזחלות איילים ועד ביקור בכפר סנטה קלאוס, תרבויות שונות ומרתקות, אוכל מגוון ואיכותי וכמובן- היופי המדהים של לפלנד, כולל הזוהר הצפוני- אחד המראות הכי על-טבעיים ומדהימים שאדם יכול לחזות.

הנופש כולל:
טיסות שכר ישירות מת"א לרובניימי וחזרה, כולל מיסי נמל, דלק וביטחון.
- 6 לילות בבית מלון בדרגת תיירות טובה לבחירה.
- פנסיון מלא. 5 ארוחות צהריים מלאות + ארוחת צהריים בשטח במפלי הקרח.
- סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית המסלול.
- אוטובוס תיירים נוח וממוזג לאורך כל הטיול.
- מדריך בכיר ומנוסה ביעד.
- טיפ לנותני השירות המקומיים.
- השאלת ציוד חורף מלא: סרבל ארקטי, נעליים, כפפות וגרביים.
- שייט בשוברת הקרח "סאמפו".
- אופנועי שלג בנהיגה עצמית (נהיגה בזוגות).
- מזחלות כלבי האסקי (בזוגות).
- מזחלות איילי הצפון (בזוגות).
- ביקור במפלים הקפואים.
- ביקור ביער חוטבי העצים.
- טיול רגלי עם סנדלי שלג.
- כניסה לארמון הקרח Luminnila.
- כניסה לפארק חיות הבר רנואה.
- כניסה למוזיאון ארקטיקום.
- ביקור בפארק השלג Snowman Park.
- ערב הקרנת סרט- 'שמונה מתחת לאפס'.
- ביקור בכפר של סנטה קלאוס.
- תעודה המאשרת את חציית "החוג הארקטי".
- כניסה לחנות מפעל השוקולד 'פייזר'.
- חווית דייג בקרח כולל כל הציוד (מקדחים, חכות, פתיונות).
- יציאה לילית עם אוטובוס אל חיק הטבע בניסיון לראות את הזוהר הצפוני.
 
המחיר אינו כולל:
- ביטוח נסיעות (הפוליסה צריכה לכלול "ספורט חורף").
- הוצאות בעלות אופי אישי.
- טיפ למדריכים הישראליים.

המסלול

 יום 1: ת"א-רובניימי  

טיסה ישירה מת"א לרובניימי, בירת מחוז לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר יושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו סנטה קלאוס מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקן בכל העולם. לאחר הנחיתה וההתארגנות בשדה נתחיל בפעילות המתוכננת. ארוחת צהריים (מותנה בשעת הנחיתה). נמשיך למרכז ההצטיידות שלנו ונקבל ציוד מתאים שכולל: חליפת שלג, נעליים, זוג גרביים תרמיות, וכפפות. לאחר מכן נסיעה קצרה תביא אותנו לאזור יער פראי, מרכז אותנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה המיוחדת של הטבע שנשמר במלוא עוצמתו, ביקור שיכניס אותנו לאווירה המסורתית של היער הארקטי הקסום. לאחר מכן נחזור למלון לארוחת ערב.

יום 2: שוברת הקרח 'סמפו' וארמון הקרח 

ניסע לעיר הנמל קאמי (כ-120 ק"מ מרובניימי), שם נעלה על שוברת הקרח 'סמפו' לשייט עוצר נשימה במפרץ בוטניה הקפוא. נכיר את יכולתה האימתנית של הספינה המקבעת גושי קרח ומפלסת את הדרך כדי לשמור על נתיב פתוח לנמל וממנו. נערוך סיור מודרך בספינה עם הצוות ולאחר מכן, נדומם מנועים ונקפוץ לשחייה במים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות שפותחו ע"י נאס"א והמסופקות ע"י צוות הספינה. נשוב לנמל ונמשיך בנסיעה ל'ארמון הקרח', אשר נבנה מחדש מדי שנה ומצויד בבר, מסעדה, חדרי מלון ועוד. בערב חזרה למלון וארוחת ערב.

יום 3: ספארי אופנועי שלג, דייג בשלג והכפר של סנטה קלאוס 

נצא מצוידים הלבוש ארקטי מיוחד ונצא לרכב על אופנועי שלג (לאחר שיעור נהיגה קצר) למקומות אליהם רכב רגיל או כף רגל לא יכולים להגיע. נראה בדרך אגמים קפואים, יערות עצי מחט ונהרות שזרימת המים בהם עצרה מלכת. בשעות הצהריים נגיע רכובים על אופנועי השלג לכפר סנטה קלאוס הממוקם ממש על החוג הארקטי. כפר זה נבנה כגימיק תיירותי ע"י הפינים בשנות ה-80 ומהווה אתר תיירותי מקסים ומהנה. הכפר מכיל עשרות חנויות צבעוניות, בית דואר מקורי, בתי קפה ומסעדות, וכמובן- גולת הכותרת- "סנטה קלאוס" בכבודו ובעצמו.

יום 4: כלבי האסקי- איילי הצפון- פארק השלג- מלון הקרח 

יום עמוס בחוויות ואטרקציות המשלב פעילות של מזחלות כלבים, מזחלות איילים ומזחלות טובוגאן. נצא לביקור בחוות גידול ואילוף של כלבי האסקי, שם נלמד על דרכי הגידול ושיתוף הפעולה של הכלבים עם המקומיים לאורך מאות שנים. נאכל ארוחת צהריים לאפית בבקתת עץ אותנטית ונקנח בטקס לאפי מסורתי. בהמשך נצא לספארי רכובים על גבי מזחלות הרתומות לכלבי ההאסקי, במסלול מיוחד וקסום. נמשיך ונבקר בחוות גידול לאיילי הצפון, וגם כאן נצא לרכיבה במזחלות רתומות. נמשיך לפארק השלג Snowman Park וניכנס לארמון הקרח, שם מצפות לנו פעילויות מהנות בקרח: פיסול, החלקה על הקרח, סנובורד, בניית בובות שלג ועוד. ללא ספק מדובר ביום המהנה ביותר בטיול.

יום 5: גן החיות הצפוני בעולם - חנות מפעל השוקולד פייזר - טיול עם סנדלי שלג 

ניסע בשעות הבוקר לביקור בגן החיות הצפוני ביותר בעולם- רנואה. במקום זה מיוצגות כמעט כל החיות השכיחות בקווי הרוחב הצפוניים של כדור הארץ- מעל 50 מינים שונים. בהמשך נצא לסיור בחנות פעל השוקולד פייזר הממוקמת בסמוך לגן החיות. בתום הסיור נשוב למלון. לאחר ארוחת הערב נצא באוטובוס אל מחוץ לעיר, לאזור מיוחד וחשוך בלב הערבה הקפואה כדי להתמקם בנקודה הטובה ביותר ממנה נוכל לנסות ולצפות בתופעת הטבע המרהיבה ביותר בעולם- "הזוהר הצפוני" (ב-80 אחוז מהלילות באזור בתקופת החורף ניתן לחזות בפלא). ננצל את השהות כדי להתנסות בהליכה בסנדלי שלג מיוחדים.

יום 6: המפלים הקפואים בקורואומה ומוזיאון ארקטיקום 

נצא מרובניימי מזרחה אל עבר הגבול הרוסי. נחלוף בערבות קרח, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל אזור שמורת הטבע קורואומה. ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים המהווים מוקד משיכה למטפסי קרח מכל העולם ומשמשים גם אתר אימון עבור נבחרת פינלנד. במידת האפשר נלך לאורכו של הקניון ונראה את נטיפי הקרח הנמצאים ממש מעלינו. בהמשך היום נשוב לרובניימי לביקור מרתק במוזיאון ארקטיקום, המספר את סיפורה של העיר רובניימי ואת התפתחות החיים באזורים הצפוניים של כדור הארץ.

יום 7: רובניימי - ת"א 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה של רובניימי ונשוב חזרה ארצה, עמוסים בחוויות ומזכרות קסומות שננצור לשארית ימי חיינו.


חשוב! 

המסלול מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים, בהתאם לשיקולי מזג אוויר או אחרים.

בתי המלון

Chalet Hotel Santa Claus Village
Chalet Hotel Rovaniemi Santa Claus Holiday Village

מלון שאלט רובניימי ממוקם לחופי הנהר הגדול ביותר בלפלנד- נהר קמיוקי. בכל הבקתות תיהנו ממטבח מאובזר (מיקרוגל, כיריים, מקרר, כלי אוכל, מכונת קפה וקומקום), מרפסת פרטית, טלוויזיה עם ערוצי לווין, סאונה ואינטרנט אלחוטי. לרשות האורחים עומדות 3 מסעדות ברמה גבוהה. מרכז העיר ממוקם כחמש דקות הליכה בלבד והכפר של סנטה קלאוס כעשר דקות נסיעה. 

* למלון זה קיימת תוספת של 50 יורו לאדם.

אחד מבתי המלון המדליקים ביותר בלפלנד. אידיאלי למשפחות. המלון ממוקם בלב הכפר של סנטה קלאוס ותמצאו בו בקתות עץ קסומות ומפנקות אשר משרות תחושה של חופשה בלב אגדה קסומה. הבקתות חמימות ונעימות וכוללות מטבחון מאובזר, מרפסת פרטית, טלוויזיה, סאונה ואינטרנט אלחוטי. במלון מגוון רחב של פעילויות מהנות לילדים.

הערות

 • ביטוח אופנועי השלג אינו מכסה סך של עד 1000 יורו כהשתתפות עצמית- מומלץ לבטל את ההשתתפות העצמית בעלות של 25 יורו בלבד.
 • חדרי המלון כולם הם ללא עישון. בהתאם לחוק יוטל קנס של 250 יורו לכל אדם היעשן בחדר בניגוד לחוק.
 • הנהיגה באופנועי שלג מחייבים רישיון נהיגה ומותרת מגיל 18 ומעלה.
 • ילדים עד גיל 12 או מתחת לגובה 1.40 מ' אינם מורשים לשבת במושב האחורי של אופנועי השלג/מזחלות הכלבים. בשל הנחיות בטיחות אלו, כל הילדים אשר אינם מורשים יוסעו או יורכבו ע"י מדריך מקומי.

  דמי ביטול:
  עד 60 יום לפני היציאה- 500 יורו לנוסע.
  עד 30 יום לפני היציאה- 1000 יורו לנוסע.
  עד 22 יום לפני היציאה- 1500 יורו לנוסע.
  מ-21 יום לפני ועד מועד היציאה- דמי ביטול מלאים.

  *מומלץ לעשות ביטוח נסיעה כחודש לפני היציאה, הכולל סעיף "ביטול נסיעה".

  ט.ל.ח.
 

שאר הבחירות שלך יושפעו בעקבות זה, האם להמשיך?