• Wanago | קרנסקה גורה

קראנסקה גורה הינה עיריית נופש קסומה וקטנה בה גרים כ5,528 תושבים. העיירה שוכנת למרגלות האלפים בעמק Zgornjesavska שהוא אחד מאזורי הנופש במובילים בסלובניה, לצד המשולש של איטליה, אוסטריה וסלובניה. העיר החלה ככפר רועים צנוע ומנותק, אך אט אט לפני כמאה שנים נסללה אליה דרך  וכיום היא עיירת נופש לכל דורש. בעיירה עצמה ניתן למצוא בתי  קזינו, חנויות להשכרת אופנים, בתי קפה, מסעדות ומגוון אופציות לינה.
בסמוך לעיר ניתן למצוא מגוון אתרי סקי קטנים, כאשר אחד מהאתרים פתוח גם בקיץ ומציע מגלשת הרים, כך שניתן לשלב בין שמש, אווירה וחוויה חד פעמית. כמו כן גם ניתן לצאת ממנה לטיולים מלווים עם אופנים שכורות וכיוון שהעמק יחסית מישורי אטרקציה זו מאוד מהנה

  • קרנסקה גורה
  • קרנסקה גורה
  • קרנסקה גורה
  • קרנסקה גורה
  • קרנסקה גורה
כתבה - קרנסקה גורה
קרנסקה גורה
שמענו על קרנקסה גורה מחבר שסיפר לנו שחזר משם לאחרונה מחופשת סקי עם אשתו. השניים חזקים בתחום. האמת שמעולם לא שמענו קודם לכן על המקום ודי הופתענו לגלות עד כמה יפות התמונות שהוא הריץ לנו לכתבה המלאה...
סלובניה וקרואטיה למשפחות
ף אחד לא נידב לנו מידע על קרואטיה וסלובניה. אני, דניאל והקטנים פתחנו את מפת אירופה, חיפשנו את קרואטיה וככה במקרה גילינו את סלובניה. לכתבה המלאה...
כתבה - סלובניה קרואטיה למשפחות 
6 שמורות טבע בסלובניה וקרואטיה
העמוד הראשי של הפייסבוק שלי מעולם לא עורר בי כל כך הרבה קנאה עד הקיץ האחרון. נדמה כאילו כולם לקחו חופש באותו הזמן ורק אני חיכיתי בסבלנות לכתבה המלאה...
כתבה - 6 שמורות טבע בסלובניה וקרואטיה 

לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש המבוקש

חוויה קולינרית בקרנסקה גורה

חוויה קולינרית
בקרנסקה גורה ניתן ליהנות משפע מסעדות, אך גם מלא מעט אוכל רחוב זמין וטעים שמוסיף נפח של אותנטיות. כאשר יש תחרויות העיירה נוטה לעטות לבוש חגיגי, כל הרחובות מתמלאים ברוח של פסטיבל ססגוני, ומגוון מאכלים מקומיים לצד שתייה חריפה יוצאים ומפנקים את האורחים.

אטרקציות מרכזיות בקרנסקה גורה
אטרקציות מרכזיות
אין להזכיר את עיירת קראנסקה גורה מבלי להזכיר את השלווה והרוגע ששוכנים בכל סמטה וכיכר. מקומות ששווה לבקר בהם הינם "בית ליזניאק" העתיק בו מוצגים מרתקים בתחום האתנוגרפיה. כנסיית "עליית מריה השמימה" שווה ביקור ויש בה מגוון מוצגים מרשימים. האגם בלד הנו אגם מדהים שנמצא כשעה מהעיירה. עוד אגם ששווה ביקור הנו אגם יאסנה שהוא תוצאה של הפשרת מי שלגים והוא מהווה אטרקציה לנופשים הרבים גם בימות הקיץ, האגם נמצא בסמיכות לעיירה ממש בכניסה הדרומית. על שפת האגם מחכה פסל מרשים מבורנזה,. הפסל בדמות תיש מיתולוגי שמופיע לא פעם באגדות המסורתיות. מי שמבקש טיול הררי לצד נופים פראיים, מוטב שיתכנן את הזמן כך שגם ניתן יהיה לצאת מהעיר קראנסקה גורה. להלן המלצה, אחת מיני רבות. מקראנסקה גורה ניתן להמשיך דרומה אל מעבר ורשיץ' ובדרך לעצור באגם, בגן שעשועים ואף בכנסיית עץ לזכר בוני הכביש הרוסים. מנקודה זו ניתן לחזור חזרה לעיר או לחלופין אם מבקשים להתקדם בטיול, ניתן לעבור אל העיירה הבאה- אל בובץ' המרהיבה בה צילמו חלק מהסרט "סיפורי נרניה".
אפשרויות לינה בקרנסקה גורה

אפשרויות לינה
כעיר תיירותית לא חסרים בה מקומות לינה כאשר מנעד המחירים נרחב. ניתן לבחור בין מלונות נעימים לבין דירות, ואף באירוח בבתי חווה- אופציה מומלצת למי שמחפש את השקט והאווירה הפסטורלית.

תכנון תקציב בקרנסקה גורה
תכנון תקציב
כיוון שרבים באים לעיירה על מנת לגלוש, יש להשאיר בצד סכום נכבד עובר השימוש באתר הגלישה ושלל האטרקציות שהאתר יודע להציע. אם מבקשים להתנהל כלכלית באופן חכם ולהפיק את המרב מומלץ לרכוש את הפס המשולב שמקנה גלישה לא רק באתר המקומי, אלא גם באתר האוסטרלי והאיטלקי, כך שניתן ליהנות ממגוון שטחים מושלגים במחיר נמוך. 
תחבורה בקרנסקה גורה

תחבורה
האוטובוסים בעיר מאוד יעילים, אך יש להם שילוט ייחודי שיש להכיר על מנת להתמצא בכיוונים. השלטים בחזית האוטובוס כוללים את מקום היציאה הראשוני, השני מראה את מקום תחנת הביניים ואילו השלישי מתייחס ליעד הסופי.

קניות ובילויים בקרנסקה גורה

קניות ובילויים
רחובות העיירה הם מקור לחגיגה. ברוב חודשי השנה הם מלאים בתיירים ועל כן ניתן למצוא מגוון דוכנים גדושים בשלל מאכלים ומוצרים אותנטיים לצד מודרניים. כמו כן העיירה מציעה מגוון אטרקציות ספורטיביות, בין היתר מזחלות שלג, טיפוס קרח, סקי וכדומה.