• Wanago | בוהין

אזור בוהין הממוקם בצפון מערב סלובניה ובמרחק של כ-30 קילומטר מאגם בלד המפורסם, קרוי על שמו של אגם בוהין השוכן במרכזו של עמק צר וארוך המוקף בשני רכסי הרים, הראשון: הר ווגל המתנשא לגובה של 1,992 מטרים, והשני: הר טריגלב המתנשא לגובה של 2,864 מטרים (הפסגה הגבוהה ביותר בסלובניה).
השילוב בין העמק הצר, האגם הממוקם בגובה של 523 מטרים מעל פני הים ופסגות ההרים, הופכים את BOHINJ לאזור תיירותי פופולארי עבור חובבי הטיולים הרגליים, חובבי הטיפוס הרים וחובבי הטבע באשר הם.
בדומה לכל חלקה הצפוני של סלובניה, גם באזור בוהין שורר מזג אוויר אלפיני המתאפיין בטמפרטורות נמוכות במיוחד במהלך חודשי החורף ובטמפרטורות נוחות במהלך חודשי הקיץ.

  • בוהין
  • בוהין
  • בוהין
  • בוהין
  • בוהין
כתבה - 6 שמורות טבע בסלובניה וקרואטי
6 שמורות טבע בסלובניה וקרואטיה
העמוד הראשי של הפייסבוק שלי מעולם לא עורר בי כל כך הרבה קנאה עד הקיץ האחרון. נדמה כאילו כולם לקחו חופש באותו הזמן ורק אני חיכיתי בסבלנות לזמן הנכון. כשהגיע, קצת אחרי החגים, הודעתי לחבר שלי - הגיע תורנו לכתבה המלאה...
קרנסקה גורה
שמענו על קרנקסה גורה מחבר שסיפר לנו שחזר משם לאחרונה מחופשת סקי עם אשתו. השניים חזקים בתחום. האמת שמעולם לא שמענו קודם. לכתבה המלאה...
כתבה - קרנסקה גורה 
רומנטיקה באזור בלד וטירת מוקרציה בסלובניה
לקראת חגיגות השלוש שנים שלי ושל בן זוגי, החלטנו לנסוע לטיול רומנטי באיזור סלובניה אחרי שזוג חברים שלנו היו שם ואמרו שהיה מושלם. לכתבה המלאה...
כתבה - רומנטיקה באזור בלד וטירת מוקרציה בסלובניה

לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש המבוקש

ערים מרכזיות בבוהין

ערים מרכזיות
בדומה לכל יתר האזורים בסלובניה, גם באזור בוהין תוכלו למצוא מספר כפרים המשמשים כריכוזי אוכלוסייה לתושבי המקום. בין יתר הכפרים והעיירות באזור BOHINJ תמצאו את:
STARTA FUZINA (סטארה פוז'ינה)- אחד הכפרים הגדולים ביותר באזור בוהין. כפר זה שוכן על גדות הגדה הצפון- מזרחית של אגם בוהין, והוא נחשב לאחד הכפרים התיירותיים ביותר באזור, וזאת בשל היצע פעילויות התיירות באזור בוהין היוצאים משטחי הכפר.

RIBCV LAZ(ריבצ'ב לאז) –כפר הממוקם בצידו המזרחי של אגם בוהין. כפר זה מהווה נקודת מפגש תיירותית לכל עשרות המטיילים הפוקדים את האזור מדי יום, והוא מרכז בשטחו מרכז מידע למטיילים, מסעדות, בתי קפה, חנות להשכרת סירות ועוד.

STUDOR(סטודור) –כפר קטן המונה כ-120 תושבים בלבד. הכפר ממוקם על גדות האגם מכיוון צפון-מזרח, והוא כולל בתוכו מוזיאון קטן, דירות אירוח להשכרה, חוות סוסים ושטחי מרעה נרחבים.

SREDNJA VAS(סטרנדה ואס)- כפר קטן המונה כ-500 תושבים. הכפר ממוקם באזור הגבעות מכיוון צפון מזרח לאגם בוהין, והוא מתאפיין בבתים פרטיים מוקפים גינות המשופעות בפרחים צבעוניים. 

אטרקציות מרכזיות בבוהין

אטרקציות מרכזיות
הדמוגרפיה הייחודית של אזור בוהין מעמידה לרשותכם מגוון נרחב של אטרקציות הקשורות למרחבי הטבע המופלאים של האזור. בין יתר האטרקציות העומדות לרשותכם באזור בוהין תמצאו את:
אגם בוהין- אגם BOHINJ הנחשב לאגם השני בגודלו בסלובניה (אחרי אגם בלד המפורסם), משתרע על פני אורך של 4 קילומטר ורוחבו הינו כ-1.5 ק"מ. אגם זה מהווה אטרקציה תיירותית לכל המטיילים הפוקדים את האזור, וזאת בשל היצע סירות המפרש המשייטות באגם.

מפל סביצה (SAVICA)- מפל מרשים ביופיו הנחשב בעיני רבים לאחד מהמפלים הרבים המצויים באזור בוהין בפרט ובסלובניה בכלל. גובהו של המפל הינו 78 מטרים, והוא מתאפיין במי מפל בגווני טורקיז. מי המפל מגיעים מעמק שבעת האגמים המצוי במרומי פסגות רכסי ההרים המקיפים את אזור בוהין, ומים אלו נופלים עוברים דרך המפל ונאספים בתוך בריכה מלאכותית אשר נוצרה בעקבות סכר שנבנה באזור.

קניון מוסטניצה (MOSTNICA)- קניון מרשים ומרהיב ביופיו הטבעי אשר איננו זוכה (עדיין) לכמויות אדירות של תיירים, וכפועל יוצא מכך, השקט הנלווה לסיור במקום תורם רבות לחוויה הטבעית הנוצרת מקולות ציוץ הציפורים ופכפוכי המים. ההליכה בקניון מתאפשרת באמצעות שבילים לא סלולים, והיא נמשכת לאורך כשעה עד שעה וחצי.

רכבת המכוניות- מסלול נסיעה חווייתי החולף על פני נופים מרהיבים, כפרים, עיירות ומטעים בכל האזור המקיף את אגם בוהין. מסלול הרכבת (המורכבת מכל סוגי כל הרכב האפשריים), עוברת דרך מספר מנהרות ומסלול הנסיעה אורך בין 50 דקות לשעה ורבע. 

אפשרויות לינה בבוהין

אפשרויות לינה
כאחד מאזורי התיירות הבולטים ביותר בסלובניה, אזור בוהין מעמיד לרשותכם מגוון נרחב של אפשרויות לינה המורכב בעיקר מדירות אירוח להשכרה בכל אחד מהכפרים המקיפים את האגם. היצע הדירות כולל בין היתר: צימרים יוקרתיים ודירות להשכרה בנות 2 או שלושה חדרים. כמו כן, תוכלו למצוא מספר מועט אך איכותי של מלונות ומלוניות אירוח באזור בוהין.