• Wanago | אומבריה

במרכז איטליה בין רכסי הרי האפנינים מצידו הפנימי של חצי האי האיטלקי, תגלו מחוז הררי שנקרא אומבריה. מחוז זה משתרע על פני של 8,456 קמ"ר, ומונה למעלה מ-850,000 תושבים המתגוררים ב-92 ערים, עיירות וכפרים לאורך המחוז כולו. כמחוז המשתרע בין רכסי הרי האפנינים, מחוז אומבריה מתאפיין במרחבים הטבעיים שבו הכוללים; יערות עבותים, אגמים, נחלים, אוצרות טבע ותופעות טבע ייחודיות לאיזור.
למרות קרבתו לבירת איטליה–רומא, המחוז איננו מתויר כמצופה, אך בשנים האחרונות, תיירים רבים מגלים את יופיו הקסום והנסתר של המחוז, את הערים המובילות ואת העיירות והכפרים הרבים השוכנים בכל שטח המחוז. העיר המרכזית היא פרוג'ה, המשמשת גם כבירת המחוז, פרוג'ה עשירה בשרידים ארכיאולוגיים ועד היום מוקפת בשתי חומות, כאשר אחת מהן עוד מתקופת ימי הביניים. 

  • אומבריה
  • אומבריה
  • אומבריה
  • אומבריה
  • אומבריה
  • אומבריה
  • אומבריה
כתבה - החוף הסודי של אינגריד ברגמן וג'קלין אונסיס בדרום איטליה בין פוזיטנו ואמלפי
החוף הסודי בדרום איטליה בין פוזיטנו ואמלפי
השנה, לחופשה השנתית שלנו, החלטנו לנסוע לאיטליה ולבקר בחוף אמלפי (amalfi) הנמצא בחוף הדרומי של סורנטו, איטליה. לפי התמונות היה נראה שהאיזור מוקף צוקים מרהיבים ונוף חופי, בתולי ויפייפה. לכתבה המלאה...
מסע אל כפר הולדתו של ליאונרדו דה וינצ׳י 
לא רבים יודעים את עובדת הטריוויה הזו (או שאולי מעולם לא חשבו על זה לעומק) ש"דה וינצ'י" הוא אינו שם המשפחה של האמן המפורסם ליאונרדו דה וינצ'י לכתבה המלאה...
כתבה - מסע אל כפר הולדתו של ליאונרדו דה וינצ׳י 
אגמים בצפון איטליה
החלטנו לחגוג את יום ההולדת לאמא בסימן מיוחד. כבר כמה שבועות שמחפשים משהו מיוחד. הכל צריך להיות כאן באזור, אבא הוא רגיש מדי לטיסות ארוכות. לכתבה המלאה...
כתבה - אגמים בצפון איטליה

לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש המבוקש

ערים מרכזיות באומבריה
ערים מרכזיות
העיר המרכזית ביותר במחוז אומבריה היא פרוג'ה המשמשת גם בתפקיד בירת המחוז. עיר זו עשירה בשרידים ארכיאולוגיים מתקופות רבות בהיסטוריה, ועד היום היא מוקפת בשתי חומות, כאשר אחת הינה מהן חומה מימי הביניים. העיר פרוג'ה ניצבת על שתי גבעות הנושקות לגובה מקסימאלי של 450 מטרים מעל פני הים, כאשר למרגלות העיר עובר עמק נהר הטיבר. עיירה מרכזית נוספת במחוז אומבריה היא העיירה אסיזי. עיירה זו מהווה מקום עלייה לרגל לצליינים, ובתחומה מוצבת בזיליקת סן פרנצ'סקו. עיר מרכזית נוספת במחוז אומבריה היא העיר ספלו. עיר זו נחשבת בעיני רבים לעיר היפה ביותר של המחוז, והיא רוויה בשרידי ארכיאולוגיה מהתקופה הרומית.
אטרקציות מרכזיות באומבריה
אטרקציות מרכזיות
בין יתר האטרקציות המלהיבות ביותר במחוז אומבריה תמצאו את:

אגם טראזימנו- אגם מים מתוקים המרוחק כ-10 קילומטר מהעיר פרוג'ה. אגם זה נחשב לרביעי בגודלו באיטליה, וסביב לאגם פועלת טיילת תיירותית הכוללת: מתחם בתי מלון, מסעדות, מטעי גפנים ועצי זית, מטעי פירות הדר ושדות גידולים חקלאיים נוספים.

מצודת רוקה מג'ורה- מצודה הממוקמת בעיירה אסיזי ונחשבת לאחת האטרקציות המרכזיות ביותר בעיירה אחרי בזיליקת סן פרצ'סקו. מצודה זו נבנתה במאה ה-14, ובין היתר היא כוללת את בזיליקת די-סנטה קיארה ואת הגלריה המקומית לאמנות.

ארמון פאלאצו דוקאלה- ארמון מהמאה ה-15 הממוקם בעיירה גוביו. ארמון זה כולל חצר מטופחת בסגנון תקופת הרנסאנס ומוזיאון קטן המתעד את תקופות ההיסטוריה השונות של הארמון.

פסטיבל שני העולמות- פסטיבל עונתי המתקיים מדי שנה במהלך שלושת חודשי הקיץ (יוני-יולי-אוגוסט) בעיר ספולטו שבמחוז אומבריה. פסטיבל זה נחשב לאחד מפסטיבלי האומנות והתרבות המובילים ביותר באירופה, ובמהלך תקופת הפסטיבל העיר מתמלאת באמנים, יוצרים ואוצרי אמנות מכל רחבי אירופה.

מפלי מרמורה- מפלים מלאכותיים עתיקי יומין הממוקמים במרחק של 50 ק"מ דרומית לעיר פרוג'ה. באזור הסמוך לשטח המפלים תוכלו למצוא מגוון נרחב של אטרקציות תיירותיות המשלבות בין פעילויות רחיפה, טיפוס מצוקים, ביקור בגן בוטני מרהיב ביופיו ועוד.

מצודת לה רוקה- מצודה מהמאה ה-14 הנחשבת לאחת האטרקציות הכי מפורסמות במחוז אומבריה. מצודה זו מפרידה בין העיירות ספולטו ו-מונטלורו, והיא נבנתה על אמת מים מהתקופה הרומית. 

אפשרויות לינה באומבריה
אפשרויות לינה
אפשרויות הלינה במחוז אומבריה כוללות היצע מגוון ומרשים של מלונות שלושה, ארבעה וחמישה כוכבים. רוב בתי המלון במחוז אומבריה פועלים בעיר פרוג'ה ובמרחב התיירותי הצמוד אליה. ריכוז נוסף של מלונות ממתין לכם בעיירה אסיסי, העיר ספולטו, העיר אורבייטו והעיר גוביו. היצע המלונות מאפשר לכם ליהנות מחבילות נופש ברמת מחיר משתנה.