• Wanago | שטרסבורג

שטרסבורג הינה בירת אזור אלזס והיא שוכנת בצפון מזרח צרפת. שטרסבורג הינה העיר הגדולה ביותר בחבל אלזס ומלבד גודלה היא גם קסומה, מרהיבה ביופיה, נקייה ומטופחת. נהר חוצה את העיר וגשרים מעטרים אותה מלמעלה, עיר עתיקה השוכנת בתוך עיר מודרנית, מומלץ לשכור אופניים כשאר לכל רחבי העיר פזורים מסלולי אופניים מסודרים. גאוות העיר היא אחת האוניברסיטאות העתיקות במדינה, ואף אחת הקתדרלות המרשימות ביותר בצרפת, וצרפת כאמור ידועה ביופיים של הקתדרלות שלה. מומלץ להגיע לביקור בעיר בין אם נמצאים בחלקה המזרחי של צרפת ובין אם נמצאים בחלק המערבי של גרמניה.
הטיול בה מתאים לכל הגילאים ומזג אוויר נעים ולא יותר מידי קיצוני ובכל זאת ממולץ לארוז בשיטת השכבות.

  • שטרסבורג
  • שטרסבורג
  • שטרסבורג
  • שטרסבורג
  • שטרסבורג
כתבה - קניות ושווקים בצרפת
קניות ושווקים בצרפת
כשמדברים על נשים צרפתיות מיד עולות בראש מחשבות של נשים קוקטיות, לבושות בצורה שיקית להחריד עם חולצת פסים וכוס שמפנייה (משמפייו ביד), ואיך לא? צרפת היא ארץ מולדתם של כמה משמות לכתבה המלאה...
דרך היין באלזס לורן ודרך השמפנייה בחבל שמפיין
בעודנו לוגמים מכוס יין לבן בחמישי קיצי בערב, הבחור שאני אוהבת צחק ואמר שמרגיש כאן קצת חו"לי. בהחלט ניתן להתבלבל, לכתבה המלאה...
כתבה - דרך היין באלזס לורן  
אלזס לוריין למטייל העצמאי
״כשיש הזדמנות לחופשה לא מוותרים עליה״, זה מה שהחברות שלי בעבודה אמרו לי ולאחר שגלגלתי קצת את הרעיון בראשי הבנתי שחופשה לכתבה המלאה...
כתבה - אלזס לורן למטייל העצמאי

לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש המבוקש

חוויה קולינרית בשטרסבורג
חוויה קולינרית
ראשית כל יש להתריע שאין לבוא לאכול צהריים לאחר השעה 15:00, כי אז ניתן להיתקל בתשובה שהמטבח סגור וכל שיוותר יהיה להביט על התפריט שמבטיח טובות. מי שחובב גבינה יימצא את מדרחוב העיר העתיקה כמקום אידאלי בו ניתן למצוא חנויות רבות מלאות במיטב הגבינות. לכו אחרי הריח!
אטרקציות מרכזיות בשטרסבורג
אטרקציות מרכזיות
נהר חוצה אותה גשרים מעטרים אותה מלמעלה ועיר עתיקה שוכנת בתוך עיר מודרנית. עוד דרך ליהנות ממראות העיר היא בשיט. לצד הקתדראלה ניתן לצאת לשיט בן שעה בו ניתן ליהנות ממראות מהפנטים וגם ללמוד מהסברים מוקלטים על הנעשה באזור. מקום נוסף שאין לפספס הנו החלק העתיק שבמאה ה17 הכיל מגוון בעלי מלאכה, וכעדות לכך ניתן ליהנות משלל בתי האבן והעץ העתיקים שעוד מעטרים את המקום. מדובר על פיסה רומנטית וקסומה. המקום שופע אווירה ייחודית, ארכיטקטורה מדהימה ומגוון מוסדות עירייה חשובים. אין לבקר בשטרסבורג מבלי לבקר בקתדרלת נוטרדם- Cathedrale Notre-Dame. קתדרלה זו בנויה בסגנון גותי מובהק. היא נבנתה לאורך מאות שנים כאשר הבנייה החלה אי שם בשנות 1176 ומדהים לראוי כיצד היא שרדה וניצבת בגאווה, משקיפה על כל המודרניות והקדמה שסובבים אותה. במקום שלל עבודות ויטראז', פסלים וציורים. הקתדרלה מתאימה הן עבור טיול יומי והן עבור טיול ליילי כיוון שהיא מציעה בחשיכה מחזה מרתק של משחקי אורות והשתקפויות. כמו כן ליד הקתדראלה שוכן ארמון רוהן שגם הוא שווה ביקור.
אפשרויות לינה בשטרסבורג
אפשרויות לינה
לא חסרים שלל מקומות לינה לכול תקציב, כאשר המומלצים הם אלו שבמרכז העיר בסמיכות לנמל התעופה.
תכנון תקציב בשטרסבורג
תכנון תקציב
שטרסבורג היא גם עיר מודרנית וגם עיר עתיקה. גם עיר שמציעה אוכל עשיר וגם עיר שמציעה מגוון אטרקציות ומוקדי עניין. על כן יש לקחת בחשבון שבקלות ניתן לבזבז כסף בעיר ועל כן יש לשים סכום בצד עבור אתרים בהם מבקשים לבקר וכמובן שגם עבור לינה. כמו כן כיוון שקל להוציא פה רבות מבלי לשים לב, (ולו רק על גבינות ויין), יש להיות מחושבים ומודעים להוצאות.
תחבורה בשטרסבורג
תחבורה
התחבורה נוחה ומציעה עבר התייר מגוון אופציות. ראשית כל ישנה תחנת הרכבת המרכזית שמציעה עשרה רכבות למגוון יעדים בכול אירופה. בנוסף ניתן ללכת על טראם שנעה בעיר וסה"כ מדובר על יורו וחצי עבור כל נסיעה. מומלץ לבדוק אודות רכישת כרטיסיה, ולבסוף ניתן גם לטייל בה רגלית, או לחלופין לשכור אופניים כאשר לכל רחבי העיר פזורים מסלולי אופניים מסודרים.  
קניות ובילויים בשטרסבורג
קניות ובילויים
כמו כל עיר מודרנית גם פה ניתן למצוא את מרכז העיר מציע מגוון נרחב של מותגים ואף מגוון מוצרים שמתאימים לכל כיס. בשטרסבורג המקום המרכזי עבור קניות הוא מסביב לכיכר קלבר. פה תמצאו כל מה שבחורה רוצה, (בגדים ואיפור), ואף מגוון דוכני אוכל ומסעדות שיין הוא מוטיב קבוע בהן, אך אם רוצים ניתן גם לגוון עם בירה מקומית שרבים מצאו בה עניין.