• Wanago | הרי הפירנאים

הרי הפירנאים מציעים רכס גבוה שמפריד בין חצי האי האיברי. הרים אלו מהווים גבול טבעי בין צרפת לספרד ובמרכזם ניתן למצוא את הנסיכות אנדורה. רכס זה נע על פני 430 קילומטרים של נופים מוריקים, מרחבים אינסופיים, מפלים אדירים, צוקים אימתניים, פסגות מושלגות ומגוון אטרקציות שמחכות עבור כל תייר שמבקש טעימה מנפלאות הטבע שהרי הפירנאים מבורכים בו.
גבינות מקומיות ויין אדום קטלוני הם חלק נכבד וחשוב מכל ארוחה ואף יכולים להוות ארוחה שלמה וטעימה. יש לקחת בחשבון שמי שיוצא לטייל באזור עשוי לבקר במגוון מקומות מאוד גבוהים, כך שאם ההרים מגיעים עד 3,400 מטר, חם לא בדיוק יהיה בטיול גם אם מדובר על אמצע הקיץ. על כן כאשר אורזים יש להצטייד עם ציוד תרמי ומגוון שכבות חמות.

  • הרי הפירנאים
  • הרי הפירנאים
  • הרי הפירנאים
  • הרי הפירנאים
  • הרי הפירנאים
כתבה - טיול בפירנאים הצרפתיים
טיול בפירנאים הצרפתיים
עד לא מזמן, כששמעתי על רכס הרי הפירנאים ובעיקר על אנדורה, האסוציאציה היחידה שעלתה  לראשי היא חופשת סקי. שמעתי על הרבה משפחות וזוגות שבוחרים באתר זה כחופשת הסקי שלהם, לכתבה המלאה...
פירנאים- הרים ושמורות
עוד בתיכון היו ימים שהייתי חוזר הביתה גמור, נזרק על המיטה עם אטלס גדול ומתחיל לחשוב על כל המקומות היפים שאגיע אליהם מתישהו לכתבה המלאה...
כתבה - פירנאים- הרים ושמורות 
עמק בדורדון
בביקורנו השלישי בצרפת, החלטנו לנסות ולגלות בעצמינו את הקסם של חבל דורדון. הרעיון תמיד היה בראש אבל איכשהו תמיד נסחפנו לכתבה המלאה...
כתבה - עמק בדורדון

לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש המבוקש

ערים מרכזיות בהרי הפירנאים
ערים מרכזיות
העיר אנסי, (דרום מזרח צרפת), שוכנת בצפון האלפים הצרפתיים, העיר קרויה "ונציה של סבואה" בשל תעלות המים המדהימות שחוצות אותה. גרנובל הינה עיר עם הרבה סטודנטים, מציעה עיר עתיקה מרשימה ומגוון אתרים חשובים. העיר שאמוני הינה עיירת קיט השוכנת בצפון האלפים הצרפתים והיא מהווה מרכז ספורט מרכזי עבור פעילויות שלג. העיר טין, (דרום מזרח צרפת), סמוכה לאתר סקי מוצלחים ומתהדרת בתואר אתר הסקי הטוב בעולם. הכפר אוש, (דרום מזרח צרפת), שוכן יחסית קרוב למון בלאן, (ההר הגבוה בהרי האלפים), מציע נופים מרהיבים ובעיקר מהווה כפר קיט עבור שלל חובבי הסקי. בצפון מערב הרי הפירנאים נמצא עמק אראן בו נמצא נהר גארון, עמק זה היה סגור שנים רבות בשל השלג הכבד ועל כן נוצרה במקום תרבות ייחודית המשלבת אמנות ואף שפה ייחודית. אחד הכפרים המעניינים הנו רופית, בכפר בתי האבן שעומדים במקומם כ500 שנה ואילו הבתים החדשים מחוייבים לשמור על אותו סגנון אדריכלי.

אטרקציות מרכזיות בהרי הפירנאים
אטרקציות מרכזיות
אנשים שחוזרים מטיול בהרים הפירנאים נוטים לומר שאם הם מתבקשים להצביע על מקום אהוב, הם נתקלים בבעיה כיוון שהם עדיין מנסים למנות את שלל גווני הירוק אליהם נחשפו. כך זה כשנחלים מציצים מכל פינה ורכסי סלעים מתחרים עם צמחייה שמבקשת לכסות כל פינה חשופה. בין היתר ניתן לשכור סגוויי ולצאת לטיול מהנה לאורך האגם. ניתן לצאת לשיט בקיאק אל עבר עיירה שטמונה מתחת למים כאשר רק קודקוד הכנסייה מבצבץ לו מעלה, ניתן לצאת אל רפטינג ברמות קושי משתנות, לחבור אל טיולי סוסים, להשכיר אופניים, לעשות סקי, או לטפס על הרים. פארק לאומי עליו אין לוותר הם אגואס וטורטס, הפארק מתהדר באגמים גבוהים לצד הרים נישאים ושלל קרחונים. אזור ה"קוייסה קאברה" יושב למרגלות הרי הפירנאים והוא לב ליבה של קטלוניה. במקום מחכים חוות חקלאיות, אורחות חיים שנשמרו לאורך דורות, כפרים עתיקים והמון אווירה שמאפשרת הצצה לתוך מציאות חלופית שמזמן חלפה מהעולם.

אפשרויות לינה בהרי הפירנאים
אפשרויות לינה
בתי מלון קטנים, בקתות הרים, צימרים, חדרי הארחה, אכסניות ומקומות עבור קמפינג, כל אלו אופציות אפשריות עבור לינה. כאשר מדובר על אזור טבעי כגון הרי הפירנאים מומלץ לבחור במקום לינה שמיישר קו עם האופי והאווירה, כך שגם יהיה נוף, וגם הרבה ירוק מסביב. מבחינת מחירים ככול שמטיילים ביעדים היותר עמוסים ובמקומות יותר פופולאריים כך המחירים יהיו יותר גבוהים. כמו כן ניתן לנסות להשיג הנחה אם מוצאים דיל שכולל לינה פלוס טיסה או לינה פלוס אטרקציה.