חבילת טיול ושייט בתעלות פרובאנס והקמארג‎

צרפת, לה בו דה פרובאנס

סוג החבילה: נוסע עצמאי

נושא החבילה: תרבות , אומנות

8ימים/7לילות

משך החופשה

כולל

הרכב חבילה 2,300 €

מחיר מתחיל ב

תאריך יציאה

משה פויירשטיין
משה מומחה/ית היעד
שבוע בספינה פרטית המשיטת באזור שפך נהר הרון לים התיכון- חוויה של טבע מיוחד באזור עם הסטוריה מיוחדת ולא מוכרת

הקדמה

ארץ השמש והאור. המחוז המתוייר ביותר בצרפת. ארץ הגבעות והיים הכחול , ההרים והעמקים הנהרות והתעלות הכפרים הקסומים והערים ההסטוריות המרשימות. . המקום שמשך אליו ציירים ואמנים מכל העולם, וגם כובשים רבים , שהשאירו בה את חותמם.

בטיול מיוחד זה נתמקד באיזור פחות מוכר  לתיירים הישראלים, בשמורת הטבע של אזור הביצות של שפך הרון אל הים התיכון. זהו גן עדן לחובבי טבע .   נשלב את כל היתרונות של פרובאנס. נשוט בספינה מיוחדת הבנוייה לשוט בתעלות , נבקר באתרים שבדרך כלל תיירים לא מגיעים אליהם, אך גם באתריםהחשובים והמרכזים של  האזור . נתוודע לשמורת הקמארג ולהסטוריה המיוחדת של האיזור , ובעיקר נהנה מבית מלון פרטי שלנו – מלון צף  עם צוות שיעמוד לרשותינו ויפנק אותנו ככול יכולתו. מדי פעם נרד מהסירה לטיולים רגליים קצרים או לרכיבה באפניים וכמובן שיעמוד לרשותינו אוטובוס שיקח אותנו לביקורים באתרים החשובים.

מסלול הטיול

יום  1  3.9.15  תל אביב   - ניס
טיסת ערב  ישירה לניס.   העברה לבית מלון בניס

יום 2  4.9.15  העברה לנמל של  סט  ועלייה לספינה
סט, עיר נמל דייג השוכנת למרגלות הר סט קלייר בין הים והאגם המלוח . בעיר נולדו השאנסונר ז'ורז' ברסאנס והמשורר פול ולארי , ומנמל סט יצאה אוניית המעפילים  אקסודוס  (יציאת אירופה). סט נחשבת כמרכז חשוב לגידול צדפות מאכל ומהווה נקודת מפגש בין שתי תעלות חשובות ביותר : תעלת הדרום Canal du Midi))  ותעלת הרון סט  (canal du Rhone Sete).
לאחר התארגנות בספינה, נזכה לקבלת פנים של  צוות הספינה ולאחריה ארוחת ערב על סיפון הספינה, שתעגון משך הלילה בסט.

יום 3  5.9.15  סט – אגם טו
היום נכיר את האגם הייחודי - טו,Thau - וסביבתו .נבקר במוזיאון מיוחד בו מוצגים החי והצומח באיזור ובעיקר החיים של " איכרי הים" בלשונם - אותם הדייגים החיים כאן מזה מאות בשנים ומתפרנסים מהים והאגם. לאחר הביקור, נשב על מרפסת, לנוף האגם ונתענג בטעימות  של מטעמי האיזור (צדפות), מלוות בהסברים . חזרה לספינה לארוחת צהריים. אחרי הצהריים יוקדש לביקור בעיירה סט. נבקר במרכז ההסטורי של העיר שנחצית על ידי תעלות רבות ונמצאת בין הים, האגם וההר. נטפס לתצפית יוצאת מן הכלל מפסגת ההר סן קליר ולקראת ערב נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 4   6.9.15    סט – האגם המלוח  טו– פאלבס לה פלו
היום יוקדש לכפרים ולעיירות המקסימות  הנמצאות סביב ועל חופי האגם המלוח טו. נתחיל את היום בשייט דרך אגם טו ונמשיך בתעלת הרון- סט. בשעות הצהרים נגיע לפלבס. אחרי ארוחת הצהריים על הספינה, נצא לביקור ב MANADE  - השם המקומי לחווה, באזור הקמארג. הסיור בחווה מתחיל על עגלת קש בשטחי החווה ובמהלכו נתוודע לחיי מגדלי הבקר - הגרדיאן - ונצפה בהדגמה לעבודת הגרדיאן הרכובים המפרידים בקר מהעדר. נסיים את הביקור, בטעימות תוצרת החווה.
נחזור לספינה ובערב נטייל בעיירת פאלבס לה פלו, השוכנת על חצי אי ארוך וצר בין הים והאגם. ארוחת ערב ולינה על הספינה.

יום 5     7.9.15   פאלבס לה פלו – שמורת הקמארג – אג מורט
נתחיל את היום בשייט לכיוון מזרח בתעלת הרון – סט, לעבר אג מורט עיר נמל ימי בניימית ,  מוקפת  חומה שנבנתה ע"י לואי ה - 9 (הקדוש) בדרכו למסע הצלב בא"י. לאחר ארוחת הצהריים, נרד מהספינה לסיור באזור וביקור בעיר המבוצרת, העשירה בהיסטוריה, בלב אזור הקמארג - אחד האתרים היפים של חבל פרובנס. לאחר הביקור בסמטאות העיר, ניסע באמצעות רכבת קטנה לסיור באזור הפקת המלח ממי ים. נראה את הרי המלח ונבקר במוזיאון המציג את היסטורית האזור ובעיקר את התפתחות תעשיית המלח במקום. בתום הביקור נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 6   8.9.15   שמורת הקמארג -  סן מארי דה לה מר - גליסיאן
היום יוקדש לשמורת הקמארג . נשוט צפונה באזור הביצות לעיירה השוכנת על גדות תעלת רון-סט - גליסיאן. נתרשם מאוכלוסיית הציפורים ומהפלמינגו הוורדרדים הנודדים דרומה באותה תקופה, הסוסים הלבנים והג'מוסים .ניסע לביקור בעיר מיוחדת השוכנת בין הביצות והים ממש על  שפת הים- סן מארי דה לה מר. על פי המסורת המקומית, לאחר מותה של מריה הקדושה, מריה מגדלנה,  מריה סלומה ומריה ז'אקובה (עוד שתי אמהות של שליחים) ביחד עם משרתן שרה הכושית, הגיעו מארץ ישראל לחופה של פרובנס לאחר שנסחפו בים התיכון, על סירה ללא משוטים...לימים, במקום נבנתה כנסייה מיוחדת במינה ובימינו בחודש מאי, מתקיימת תהלוכה לזכר הקדושות. בתחילת המאה העשרים, הצוענים אימצו את הטקס ומככבים בפסטיבל לכבוד אותו אירוע. נבקר בעיירה הטיפוסית ובכנסייה הקטנה והמבוצרת. נחזור עם האוטובוס לספינה שתעגון משך הלילה ב גליסיאן.

יום  7  9.9.15     גליסיאן – ארל
יום אחרון של השייט.  נשוט עדיין בשמורת הקמארג, . אחר הצהריים נטייל בארל  העיר שהוקמה ע"י יוליוס קיסר  ועשירה בשרידים רומאיים. נלך בעקבות ואן גוך ששהה בה כשנה, ורבים מציוריו קשורים לעיר זו. נחזור לספינה לארוחת ערב אחרונה וחגיגית וללינה.

יום 8   10.9.15    העברה לניס
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מצוות הספינה העברה לניס.
בהתאם לשעת הטיסה ניסע לנמל התעופה של ניס ממנו נמריא בטיסת לילה מאוחרת לארץ.  

הטיול כולל

  • טיסות   אל-על ישירות  לניס    וחזרה 
  • העברה מניס לספינה וחזרה מהספינה לניס
  • 6  לינות בספינת הנהר Anne Marie
  • כלכלה –בספינה : פנסיון מלא= 3 ארוחות ביום
  • 1 לילה במלון בדרגת תיירות טובה באיזור ניס   על בסיס ארוחת בוקר
  • כניסות לאתרים כמפורט במסלול

הטיול אינו כולל

  • ביטוח בריאות ומטען
  • הוצאות אישיות
  • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף "המחיר כולל"

הערות

כל ההזמנות מותנות בזמינות וחברת Wanago.co.il רשאית לשנות או לעדכן את בתי המלון והמחירים בכל עת ללא הודעה מוקדמת

שאר הבחירות שלך יושפעו בעקבות זה, האם להמשיך?