• Wanago | דרך היין באלזס לורן
דרך היין באלזס לורן ודרך השמפנייה בחבל שמפיין

כתבה על דרך היין

בעודנו לוגמים מכוס יין לבן בחמישי קיצי בערב, הבחור שאני אוהבת צחק ואמר שמרגיש כאן קצת חו"לי. בהחלט ניתן להתבלבל, אין ספק שיש במקומות החדשים האלה בעיר תחושה כללית של חו"ל, זו המרפסת, האוויר החם, היינות המיובאים מאירופה במסעדת בוטיק תל אביבית. תוך כדי שאני חושבת על זה בחצי חיוך אמרתי לו, "אתה יודע איפה באמת מרגיש חו"לי? בצרפת!" וצחקנו שנינו, מסוחררים מהיין, ולמרות שצחקנו, למחרת בבוקר כבר החזקנו בזוג כרטיסי טיסה, ספונטניים או לא ספונטניים?

עקב החיבה הגדולה שלנו לאלכוהול ויין בפרט, קיבלנו המלצה מזוג חברים לוותר הפעם על פריז ועל המקומות שכבר ביקרנו בהם ולהתמקד בשני אזורים: הראשון הוא אלזס-לוריין. חבלי הארץ אלזס ולוריין ממוקמים בצדה המזרחי של צרפת, בעבר היה שייך לגרמניה. אזור אהוב במיוחד על תיירים בצרפת גם בגלל הנופים המוריקים שנהוג לקרוא להם "השוויץ של צרפת", גם בגלל ההיסטוריה השופעת אבל דווקא אנחנו בחרנו להתמקד בדרך היין.

לחוויה אוטנטית של יין ושמפניה בצרפת לחצו כאן >>

אזור אלזס, בקיצור, עשיר באלפי דונמים של כרמים מובחרים, אשר חלקם קיימים עוד מתקופת הרומאים. מכיוון שאנחנו חובבי יין, החלטנו לצאת למסע בין 170 הקילומטרים בהם פזורים לאורכה בדרך מפותלת וקסומה כפרי היין. הקיץ, זו בהחלט הזדמנות מושלמת לחוות את דרך היין מקרוב.

באלזס מייצרים בעיקר יין לבן, חשוב לציין כי יין אדום ימצא חריג בנוף. בדרך המקסימה בין הכפרים ניתן לראות את הכורמים עומדים ומציעים את תוצרי היקב לצד הדרך. קשה מאוד לעמוד בפיתוי ולא לעצור, לטעום ולקנות כמה בקבוקים. היין משובח, האווירה משכרת חושים ואסור לוותר על סיבוב בכפר בהדרכת עובדי היקב. ככה באמת מרגישים את האווירה הכפרית והמיוחדת של המקום. 

עמוסים בבקבוקי יין ושיכורים קלות, חוץ מהנהג כמובן, נופפנו לשלום לחבל הארץ המשובח הזה, מותירים מאחורינו את נוף רכס הרי הווז' ונהר הריין וממשיכים אל היעד הבא.

היינו בדרכנו אל חבל שמפיין, ששם - איך לא - מייצרים שמפנייה. שמפנייה היא ממש לא סתם יין, שמפנייה היא סיבה לחגיגה, יש לה נופך יוקרתי ואיכותי ובכלל, אם מתחשק לנו לשתות מן המבעבע הזה נצטרך להמציא סיבה למסיבה, חופשה היא סיבה נפלאה במיוחד.

כראוי לחבל ארץ שבו מייצרים שמפנייה נגלה לפנינו חבל ארץ מדהים ביופיו, ואנחנו היינו נכונים לגלות אותו בהתרגשות. שמפנייה היא מותג היין מספר אחת בעולם, מכיוון שיש ביקוש לטיול זה בזמן חודשי הקיץ מומלץ לתכנן מראש, ככל הניתן.


כתבה על דרך היין


לעומת אזור אלזס לוריין חבל שמפן מתפרש על שטח קטן יותר (כמה עשרות קילומטרים) ולכן, לא משנה איפה תבחרו להתחיל את הטיול, ההימור ככל הנראה יהיה הימור מוצלח, הרי מה יכול להיות רע בשמפנייה, ומכיוון שהיקבים קרובים יחסית אחד לשני תמיד אפשר פשוט להמשיך הלאה אל הכפר או אל היקב הבא.

הטיול מומלץ מאוד לזוגות, אוהבי היין ישמחו לגלות יינות עם היסטוריה משפחתית מקומית ולהנות מטעמו הייחודי של הייןבאזור, בנוסף, גם מי שפחות אוהב מבעבע אני בכל זאת ממליצה לנסות ולטעום את השמפנייה - החוויה הכוללת עשויה להפתיע אתכם.

לחוויה אוטנטית של יין ושמפניה בצרפת לחצו כאן >>

אז יאללה, פתחו בקבוק יין או שמפנייה וצאו לחגוג את הסיבה הבאה למסיבה שלכם, אנחנו כבר מפנטזים על הטיול הבא.