• Wanago | טיול לעומק יוון

טיול עומק ליוון
כתבה על טיול עומק ליוון

ההודעה התקבלה בחיוך סטנדרטי בשישי ההוא כשישבנו עם החבר'ה וסיפרנו שאנחנו נוסעים ליוון אוטוטו. אף אחד לא התלהב במיוחד. הרמת הגבה הגיעה כשאמרנו שלא נהיה פה שלושה שבועות. כולם הפנו מבטם בתהייה מוזרה.

אני קצת מבין אותם איפשהו. עד שבוע שעבר, אם מישהו היה מספר שהוא נוסע ליוון לשלושה שבועות, גם לי זה היה נשמע מוזר. אמת קיימת בדבר. יוון ידועה לישראלי הממוצע כמקום של חופשות קצרצרות, שבוע ימים לכל היותר. אנחנו לא רגילים שמישהו יוצא מאותה מסגרת חרושה של רודוס-כרתים ואולי מעט אתונה.

נטלי ואני מיצינו את המזרח. שמונה חודשים של שוטטות בחורים שונים ומשונים הובילו אותנו למחשבה, מדוע לנסוע רחוק כל כך כשיש לנו מקומות יפים כאן בסביבה. הסתקרנו תמיד על סודם של האיים היווניים. כשמסתכלים על מפת הים התיכון אפשר לראות את אותן נקודות קטנות מסביב ליוון עצמה, כאשר שבעה מהם מהווים את גולות הכותרת העיקריות. החלטנו לגלות במה מדובר.

לנופש ביוון לחצו כאן >>

האי קורפו היה התחלה מצוינת. עיקרו נמצא בהר הגבוה שמתנשא לכאלף מטרים, דבר שאתגר אותנו בטיפוס של כשעה מעלה וסביבו עטור חופים מקסימים. עוד באותו היום הגענו כבר לאי איתקי, שבשונה מקודמו, כאן מדובר בפרא של ממש. מקושט כולו בסלעים וצמחיה סבוכה, על חופיו החוליים מצאנו כפרים קטנים ויפים ויין מקומי בטעם גן עדן. 

הקדשנו לאיים שבוע ובמהלכו הגענו גם לקיפלייניה ולזקינתוס. שניהם ממחישים בצורה מיוחדת את התרבות העתיקה של יוון בעזרת שאריות מבנים הרוסים שידעו במהלך ההיסטוריה שנים רבות של טלטלות, במיוחד כאלו הנובעות ממזג אוויר כועס.


חוץ מאיים מדהימים רצינו גם להגיע לאזור סלוניקי, מערב יוון. מדובר בעיר המרכזית ביותר בחלק הצפוני של המדינה. חוץ מעובדות אלו, מקריאה מוקדמת בבית הבנו מהר מאד כי היא שונה לחלוטין מהבירה אתונה. סלוניקי מהווה מרכז מודרני ואירופאי מאוד, סמל יוון לאיחוד תרבותי עם מערב אירופה. במשך שלושה ימים חרשנו את העיר לאורכה ולרוחבה עם התחלה מרעננת במגדל הלבן המפורסם שלה והמשך בשלל כנסיות קטנות וציוריות שנמצאות בראש נקודות תצפית יוצאות דפן.


כתבה על טיול עומק ליוון


חוויית השופינג שם הצליחה להחזיר אותנו מעט לזמנים בלונדון בשנה שעברה. מלא חנויות שמסנוורות אותך בשלל סחורות, בכל הסוגים והצורות, מרשתות ענק מוכרות ועד לפריטים מקומיים שכנראה ניתן למצוא רק שם. שוק מודיאנו צייד אותנו במזכרות הבייתה וממתקים מקומיים מלאי שקדים ודבש.

החלטנו לחתום את הטיול בחבל מקדוניה, מערב המדינה. הגענו לעיירה פלורינה וטיילנו שם יום שלם בשמורת הטבע שסביבה. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה נתקלתי בפיסת טבע ככה קסומה ומטופחת. קסטוריה ודיון, שני כפרים נוספים שנושקים ממש לגבול המערבי, הראו לנו עד כמה יפה יוון ועד כמה הייתה דלה ההיכרות שלנו עם המקום בחופשות רודוס ויאללה הביתה. שניהם מקומות מיוחדים מאוד בזכות הר האולימפוס, הגבוה ביותר במדינה ומקדשי האלים שעומדים שם עוד מימי קדם, שנים רבות מאד לפני שהגענו לצפות.

לנופש ביוון לחצו כאן >>

יוון היא פנינה של ממש. למעשה, היא מוצעת לנו בצורה נוחה במיוחד. אני חושב שחובה על כל אחד עם זיקה קטנה לנוף וטבע, לתת צ'אנס. באמת שלא צריך לנסוע רחוק כל כך. קחו שבועיים - שלושה ולא תתחרטו. מי אמר שגן עדן לא נמצא מעבר לסיבוב.