• Wanago | ספא בבלקן

ספא בבלקן
כתבה על ספא בבלקן

אין דרך טובה יותר לחגוג לאישתך את יום ההולדת השלושים שלה אלא בכמה ימי ספא מפנק, כי כידוע לכל, יום הולדת 30 יכול להחגג ביום מיוחד ומקסים אך גם כתחילת הסוף. נו, לך תבין נשים.

חשבתי לעצמי, אישתי שתחייה מתה על ספא, בכל פעם שהיא והחברות שלה יכולות הם קובעות יום ספא מיוחד רק להן. אז אני, בת הזוג הדואג והחייכן – הזמנתי לשנינו כרטיסי טיסה לאיזור הבלקן, כמה ימים של אושר טהור וריפוי הגוף שמתחילים כמובן, איך לא, בסופיה היפה.

המסלול היה ברור, שלושה ימים של הסתובבויות בשלוש מדינות שונות וביקור בגולות הכותרת שלהן. התחנה הראשונה הייתה ספא לייטהאוס בבלצ'יק, עיירה קטנה במזרח בולגריה. המלצות רבות שלחו אותנו לשם והמקום לא אכזב. הכל היה מושלם. לרגע הרגשנו כאילו נסענו בזמן לעולם בו מלכים ומלכות מקבלים יחס מיוחד, ומסאז׳ מיוחד עוד יותר.

הריזורט נמצא על חופו של הים השחור והוא מציע כל פינוק אפשרי למבקריו. הבריכות עצמן הן כמו מלאכת מחשבת, מסוטטות כך שהירידה אל המים תהיה עדינה ונעימה בזמן שבצידי הבריכות תלויות מגבות נקיות וסוג של לוקר לשמירת החפצים. המסעדה מגישה אוכל מעולה, מקומי ובין לאומי, והספא פשוט נפלא, כולל כל סוגי המסאז'ים האפשריים ומתקני הסאונה והג'קוזי מהשורה הראשונה. הצוות האדיב פינק אותנו והרגשנו לרגע כמלך ומלכה אמיתיים.

לטיול ספא מפנק לחצו כאן >>

היום החל להיגמר ועוד נשארו לנו מקומות לבקר בהם, יצאנו עם רדת החשיכה צפונה לאיזור הגבול עם רומניה. היעד שהוחלט עליו היה קונסטנטה - מדובר ב-100 קילומטרים של דרך מקסימה שעוברת ממש על חופו של הים השחור. הגענו בתוך שעה וחצי. קיבלו אותנו בבית המלון הוטל איקיי, עם ההזמנה שעמדה כבר לרשותנו. ניצלנו את הערב בשביל לגלות קצת את העיירה ולהלך לאורכה של הטיילת. שנת לילה מצוינת הובילה ליום טיפולים משגע. אשתי גלתה לי בסוד שבישראל צריכים ללמוד דבר או שניים על פינוק אמיתי - כמו זה שקיבלנו שם. אם אתם אנשים של קזינו -אז יש, הוא נמצא בטירה שנבנתה בשנת 1910 בסגנון הבארוק, מרשים ביותר, אבל אל תהמרו יותר מדי...


כתבה על ספא בבלקן


בית המלון כולו הוא מתחם עצום שכמו קודמו, משלב את האמצעים החדישים ביותר שקיימים, מבריכות צלולות ומחוממות ועד למלקחות ג'טים ענקיות שהצליחו לטפל לנו בכל שריר תפוס בגוף. נוסף על הגימיקים, קבלנו שם מסאז' אבנים חמות, משני מטפלים בעלי ידי זהב. שעה ורבע של עיסוי השכיחו מליבנו את כל הדאגות שנשארו מישראל. נשארנו בתוך המתחם עד שעות אחר הצהריים, וכאשר הגיע הזמן לפרוש, החלטנו לערוך ערב רומנטי, רק אני ואישתי האהובה, כי ככה זה – הקסם של האיזור השתלט גם עלינו.

הרוטינה מערב קודם לכן הובילה אותנו שוב לרכב השכור, והפעם בחרנו דווקא לעשות כברת דרך ארוכה בלילה של נסיעה מערבה לכיוון סרביה. לאחר 4-5 חמש עצירות, הגענו בשעת בוקר מוקדמת לעיירה קטנה בדרום סרביה בשם קופנואיק. שם המלון שחיכה לנו, גרנד הוטל- ספא וגם הוא כלל לא אכזב. אוכל להמשיך ולפרט, אך אחסוך לכם ובקצרה אגיד שהיה מופלא כמו השניים שקדמו לו. האקסטה הגדולה בנסיעה לסרביה הייתה הדרך המהממת שחצינו בשעות הקטנות של הלילה. למרות החושך היה שם משהו קסום, אולי חלק מהציפייה ליום הבא.

לטיול ספא מפנק לחצו כאן >>

הבלקן נפלא. הוא מציע המון. נופים משגעים, אנשים חביבים במיוחד ואוכל יוצא דופן. אנחנו נסענו בשביל לקבל מסאז'. לא התאכזבנו. אם אתם בעניין, שימו מסלול זה או דומה לו בראש סדר העדיפויות וצאו לטיול מפנק שרירים במיוחד. ואם אתם רוצים לפנק את בן או בת הזוג – הנה לכם המלצה על טיול לא יקר במיוחד שייתן לכם להרגיש – אפילו אם רק לכמה ימים – כמלכים ומלכות אמיתיים.