• Wanago | קניות ובילויים בבלקן

שופינג ובילויים במדינות הבלקן
כתבה על קניות בבלקן

החלטתי בטיול האחרון שלנו באיזור הבלקן המהמם, שהפעם אני מקדישה לפחות יומיים אם לא שלושה לשופינג. זה לא שאני מכורה לקניות, אבל כולנו יודעת שמחירי הבגדים בישראל הם בדיחה לא מצחיקה לעומת המחירים של חו"ל, והבלקנים לא יוצאים מן הכלל. הטיול שלנו כלל כמה ימים ברסביה וכמה בבולגריה ומראש חיפשתי אונליין את המקומות הכי שווים שם לקניות, וגם כמובן לבילויים כי אין דבר יותר חשוב מבירה אחרי יום קניות עמוס.

כשהגענו לבלגרד שבסרביה, לקחתי מפה ובניתי לעצמי מסלול קניות צנוע אך פרודקטיבי במיוחד. מצאתי קניונים מפוארים וחנויות יוקרה, אבל יותר משכו אותי דווקא השווקים המקומיים. הבנתי שהמקום הכי טוב למצוא כאלה הוא במרכז העיר ולשם הלכתי. מצאתי בוטיקים מהממים, חנויות מזכרות (פחות הקטע שלי אבל חייבים להביא מזכרות למשפחה), מוצרים מקומיים רבים וחנויות בגדים כיפים וזולים. הסתובבתי במשך שעות ברחוב המרכזי, קנז מינאילובה (Knez Minailova) שדרה בה היה מגוון רחב של חנויות, מסעדות ובתי קפה קטנים וחמודים.  

רוצים להנות משופינג ובילויים בבלקן? לחצו כאן >>

ברחוב הזה גם מצאתי דוכני עבודות יד וחנויות מתנות ומזכרות קטנות ומטריפות, יכלתי לבלות שם שנים. באחת החנויות אמרו לי שיש עוד איזור טוב, שם יש מחירי מציאה ואפשר לנהל משא ומתן עם המוכרים אודות המחיר, בדיוק כמו שאנחנו הישראלים אוהבים. לאיזור קראו שדרת קראלג'ה אלכסנדרה (Bulevar Kralja Aleksandra). מצאתי שם כמה פריטים לקחת הביתה ואפילו הצלחתי להוריד למוכר את המחיר. בערב המליצו לנו כמה מקומיים ללכת לבר בשם הdali bar, שנחשב אחד המקומות המגניבים היום בעיר. הייתה שם אחלה מוזיקה, קוקטיילים מקוריים ביותר וחברה מעולה. 

אחרי שעשיתי קפיצה קטנה לקניון הגדול כדי לבקר ב-marks&spencers האנגלי, הגיע הזמן לעבור לעיר הבאה - סופיה שבבולגריה. גם שם רציתי לחוות את הקניות המקומיות יותר מאשר את הסיילים בh&m, והיו סיילים מעולים. המקום הראשון שביקרתי בו בעיר היה שוק האיליאנקי (Ilianci). הוא נמצא בקצה העיר ולא נראה מפתה במיוחד, אבל מה שרוב האנשים לא יודעים זה שכמעט כל הבגדים שמוכרים בחנויות ובקניונים בעיר, מגיעים מפה. לכן, אפשר לקנות את כל מה שרואים ברחבי העיר בקניון הזה בשליש מחיר ואולי אפילו פחות. שווה ביותר, יצאתי משם עם שלושה שקים מלאי בגדים וסיפוק רב. 


כתבה על קניות בבלקן


ישנם גם קניונים רבים בעיר, אבל לי כבר נמאס מקניונים ובכל מקרה לא תמיד אפשר למצוא שם פריטים מיוחדים מקומיים כמו שאני אוהבת. כן נכנסתי לכמה רשתות אירופיות וקניתי את הדברים הבסיסיים שעולים פי 2 לפחות בישראל, אבל נמנעתי מלבלות שם יותר מידי זמן. הרגיש לי בזבוז בהתחשב בכל החנויות הקסומות שאפשר למצוא כאן, אם רק יוצאים מהקניון לזמן קצר והולכים ברגל ברחובות הקטנים והקסומים של עיר זו.

רוצים להנות משופינג ובילויים בבלקן? לחצו כאן >>

בערב מצאנו בר מגניב שקוראים לו one more bar. שמענו מכמה מקומיים שהוא אחד הברים המגניבים בעיר והוא פתוח במשך כל היום, ולכן יכלנו גם לשבת ב18:00 אחרי מסע הקניות המפרך ולהירגע עם בירה מקומית קרה. קראנו שהבלאדי מרי שלהם הוא מהטובים בעולם והיינו חייבים לנסות אותו. הם צדקו, הוא באמת היה הכי טעים ששתיתי.