שיט סירות בבורגנדי
שיט סירות בבורגנדי

אם אתם מחפשים חופשה רגועה, באווירה נינוחה אך עם זאת פסטורלית ומלאת חוויות הרשו לי לעורר את דמיונכם. תעצמו עיניים ותדמיינו למולכם את המראה הבא: אתם ועוד זוג חברים על סירה מפוארת. זה תחילתו של האביב ולמולכם נפרשות תעלות רחבות ידיים שבגדותיהן עצים גבוהי קומה. אתם שטים לכם לאיטכם, אוכלים טוב, חווים נופים ומקומות מדהימים בחופשה מפנקת שאין כמותה. נו, מה אתם אומרים? עכשיו ניתן להפוך את החלום למציאות בשייט תעלות בבורגונדי, צרפת. אתם פשוט חייבים חופשה כזאת.

בורגונדי הוא חבל ארץ במרכז-מזרח צרפת, ששמו נקרא על שם צבע היין, מעין בורדו סגלגל, אשר מיוצר בבורגונדי. בורגונדי הוא חבל ארץ מהמשגשגים בצרפת, התיירות בו ענפה והוא עשיר בכרמים וביקבים וידוע כיעד גסטרונומי מובחר.

אחת הדרכים הטובות והמומלצות ביותר לחוות את הנפלאות שבאזור זה היא בהפלגה של מספר ימים לאורך תעלות בורגנדי. כך ניתן לחוות את אורח החיים השקט והנינוח של הכפרים לצד התעלות ולהנות משייט מגבש וחוויתי. מתחילים מטיסה לפריז וממשיכים לנסיעה קצרה ליעד שבו אתם בוחרים להתחיל, יש מגוון של ערים בהן ניתן להתחיל את השיט, וכן, ניתן גם להפליג בנהר יון מלבד נהר הבורגון. הלוגיסטיקה פשוטה ביותר, כמעט כל אחד יכול להשיט! התנאי היחיד הוא רישיון לרכב ולהיות מעל גיל 20, התפעול פשוט ובעת השכרת הסירה ינתנו כל הפרטים הלוגיסטיים. בנוסף, כדי להרגיע אתכם, יוצאים לשייט ניסיון עם מפעיל הסירה, כדי שתהיו רגועים ומוכנים לשייט.

רוצים לראות את ברצלונה מעניים מקומיות? לחצו כאן

קצב השייט איטי, שקט ומרגיע. פרט חשוב שאי אפשר להתעלם ממנו הוא תפעול הלוקים (Lock) שלאחר ניסיון אחד מתברר כפשוט במיוחד, הרעיון הוא להיכנס לתעלה צדדית מיוחדת בהגעה למפל או לשינויי גובה בנהר והתפעול הוא ידני ופשוט. כך נמנעים ממכשולים בתעלה בפשטות ויעילות.

בעצירות בעיירות השונות ניתן להצטייד במזון (וקצת יין או בירה) לדרך. הכי מומלץ - ארוחת בוקר צרפתית אמיתית על הסירה. בגטים פריכים, גבינות רכות, טארטלטים ומאפים מהפטיסרי המקומיים שאפשר לקנות מדי יום בעיירה המקומית והיום יתחיל בבטן מלאה ושלווה אין סופית. בנוסף, כדאי לקנות מצרכים שיעשירו את הזמן על הסירה כמו קפה, חלב ושאר פינוקים למשך היום. כבר אמרתי שהחיים הטובים זה כאן?

שיט סירות בבורגונדי

מלבד השייט ההנאה האמיתית הוא הביקור בעיירות השונות, ביקור בכנסיות, בשווקים (מאוד חשוב לתאם ימי הגעה כדי להרוויח אטרקציות ייחודיות לימים מסוימים) וליהנות מפיקניק נחמד על גדות הנהר. האטרקציה המהנה ביותר לדעתנו הייתה הרכיבה על אופניים. משכירים את האופניים עם הסירה ופשוט מתחילים לרכב בעיירה. למקצוענים מבינכם מומלץ להביא את הציוד מהבית, מוכנות מבחינת לבוש משפרת ומעצימה את החוויה במיוחד. הרכיבה במזג האוויר הקריר ממכרת, הנוף משכר ואם מתעייפים מומלץ לעצור באיזה פטיסרי לקוראסון טרי וקפה קטן, מותר, הרי אתם בחופשה.

רוצים לראות את ברצלונה מעניים מקומיות? לחצו כאן

לסיכום, מדובר בחופשה מגבשת ומיוחדת במינה. השייט בסירה, הרכיבה על אופניים, הביקור בעיירות והאוכל הטוב יגבשו את משתתפי הטיול, יהפכו את החופשה למעניינת ובעלת ערך מוסף ובעיקר, יגרמו לכם הרבה מאוד נחת.