• Wanago | פסח עם המשפחה בברצלונה
פסח למשפחות בברצלונה

כתבה על פסח למשפחות

פסח הוא סיבה למסיבה. מעבר לכך, הוא הזמן לקחת את כל המשפחה לטיול אביב נהדר. חמשתנו, העוזיאלים, אוהבים במיוחד את החמימות הישראלית. אף פעם לא התחברנו לקרירות מקפיאת העצמות של אירופה. אנחנו בררנים. בוחרים את המקומות לפי הטמפרטורה הממוצעת וכמות הגשמים הצפויה. המסורת הקבועה היא לפתוח את האטלס ולבחור מקום קרוב לבית, עם מזג אויר דומה.

ברצלונה עלתה בגורל. הבחירה לא הייתה מפתיעה שכן זו הפכה בעשור האחרון ליעד סופר פופולארי בקרב התייר הישראלי. גם המשפחות לא פוסחות על העניין. יומיים לאחר ליל הסדר דאשתקד, עלינו בהרכב מלא על טיסת ישראייר. ארבע וחצי שעות לקח הסיפור.

לחופשה משפחתית ביעד המושלם באירופה לחצו כאן >>

העיר קיבלה אותנו בארשת פנים חגיגית ובעיקר במזג אוויר משגע, אחת הערים היפות בתבל. כבר בשדה התעופה קיבל כל אחד מאתנו מפה מפורטת שמראה בבירור את כל הספוטים ששווים ביקור. הלכנו עם שלל המלצות כתובות וקנינו לכל אחד כרטיס חמישה ימים לשימוש חופשי בתחבורה הציבורית. אין דרך טובה יותר לתור את העיר מאשר במטרו, במיוחד לנו, ישראלים שרגילים לתחבורה ציבורית ברמת עולם שלישי.

הגענו תחילה לשדרת הרמבלה המפורסמת. עמוסה וצבעונית כהרגלה, היא לקחה אותנו לבילוי של מספר שעות, שחלק ניכר מהן הוקדש ע"י הילדים לתמונות עם אנשי הפסלים שמנסים לגייס את פרוטתך. סיכמנו על סימנים מסודרים ביננו ודרכי תקשורת במידה ומישהו נעלם בתוך ההמון - דבר סביר מאד שיקרה עם מפל המטיילים שהסתובבו שם באותו היום.

המשכנו דרכינו לנמל הנפלא לארוחת צהריים. קשה למצוא את המילים המתאימות לתיאור הפאייה המפוארת שהגישו לנו. שפע פירות ים טריים, כיד המלך, בתוך קדירת אורז מתובלת. כל ביס היה מעדן של ממש. אשתי, עשתה לעצמה תכנית עסקית בראש איך היא הולכת לפתוח את מסעדת הפאייה האמיתית הראשונה בישראל.

לקראת אחה"צ, בהחלטה משותפת עם הילדים הוחלט לעשות את הדרך לגן החיות המפורסם של העיר ולהמשיך משם לאגם. גן החיות היה תאווה לעיניים. העיריה ככל הנראה התמודדה לפרס עיצובי. הכל מלאכת מחשבת ומארג החיות עשיר ומרתק. הצלחנו לראות שם את כל רשת הטורפים - דבר שבתי תמיד הסתקרנה לגביו.


כתבה על פסח למשפחות


גולות כותרת נוספות היו גם פארק גואל המפורסם, עטור השבחים והביקורות. הרגשנו לרגע כאילו שאבו אותנו אחורה בזמן והגענו לימים ההם של פעם. הליכה עם ספר פתוח מלא תמונות והסברים אפילו עוד יותר העצימה את החוויה.
 

רון שלנו החליט על קמפ נאו. לרון, אי אפשר לסרב. עשינו דרכינו לאצטדיון המדהים של הקבוצה הביתית המפורסמת. למרות פקפוק מסוים טרם הביקור, הופתענו מהדרך שבה העיר, יחד עם קבוצת הבית, בחרו לשווק את המקום. הכל הותאם במחשבה רבה לתייר הנלהב שרוצה לשאוף טיפה מתהילת העולם של אותם שחקני כדורגל.

לחופשה משפחתית ביעד המושלם באירופה לחצו כאן >>

מופעי הפלמנקו לעת ערב, סיור במוזיאון פיקאסו ועוד רבים אחרים, הרכיבו לנו חוויית פסח משובחת שסביר להניח תעלה בשיחות שונות במשך החודשים הקרובים. אם טרם הגעתם לברצלונה, קחו את פסח, או כל חג אחר וסעו לשאוף קצת מהיופי הקטלוני המיוחד.