• Wanago | צפון איטליה למשפחות
צפון איטליה למשפחות בפסח

כתבה על טיול משפחות לאיטליהכשהייתי בגיל בית ספר ספרתי את הימים עד לחופשת חג הפסח. חופשת החג הארוכה ביותר. החופשה האהובה עליי. עם השנים, האחיינים, הדודות והרווקות הלא נגמרת שלי היא הפכה להיות אהובה פחות ופחות. עד שקרה מה שקרה. התקבלה הודעה חדשה. מאחותי.


"תגידי, מה את אומרת שבפסח הזה נצא כולנו לטיול משפחתי?"
"אמממ אוקיי, על מה חשבת? סופ"ש בצפון? בדרום?"
"לא לא, ממש לא. חשבתי על שבוע בצפון איטליה".

חייבת להודות שבהתחלה כל הרעיון נשמע יותר כמו וואחד קוץ בשדה פרחים או כמו סנדוויץ' פועלים לא מגרה במיוחד במסעדת שף. בקיצור, לא משהו. חשבתי לעצמי שאם כבר טיול ואם כבר איטליה הקסומה, אז למה לכל הרוחות שארצה להיות שם עם כל המשפחה? לקח לי בדיוק שנייה לדמיין את כולנו בחג בארץ ועוד שנייה אחת להבין שאם כבר חגים, אז מי אם לא איטליה שתמתיק עבורי את הגלולה המרה. כי בינינו, אם יש משהו שיכול להשכיח מגרגרנית כמוני (בטח בתקופה הזו של השנה) את בדידות החגים הנוראית זה המטבח האיטלקי. 

לחופשת פסח מושלמת בצפון איטליה לחצו כאן  >>

"נו נו, אז מה את אומרת??", שוב הודעה חדשה.
לחוצה זאתי, חשבתי לעצמי כששלחתי לה "יאללה בסדר, זורמת".

מכיוון שלרווקה נטולת ילדים, שלא צריכה לבלות זמנה בהחלפת חיתולים ובביקור בגנים עירוניים יש ים של זמן פנוי (ממש לא!), הוטלה עליי המשימה השנואה, אם כי הכרחית לקונטרול-פריק כמוני, של תכנון הטיול. גוגל ואני חברים טובים עוד מהימים של הטרקים בגיל עשרים בדרום אמריקה וגם הפעם הוא לא אכזב. תוך דקות גיבשתי רשימה של יעדים שגם ילד עם קוצים בעכוז יוכל למצוא שם עניין.

ורונה - עירם של זוג האוהבים המפורסם רומיאו ויוליה, כי זהו זמן רומנטיקה. סמטאות צרות יובילו אותנו עד למרפסת ביתה של הנערה המאוהבת, ופתקי אהבה מקומיים יזכירו לי את כל הדברים הטובים שיכולים לבוא עם ילדים.

גארדה לנד - פארק השעשועים הגדול באיטליה, כי הילדה שבי לעולם לא תוותר על חוויה של מתקנים מטורפים, רכבות הרים והופעות בידוריות.

ונציה - עיר התעלות. נשוטט בגשר הריאלטו המחבר את גדות התעלה הגדולה ונבקר בכיכר היונים פיאצה סן מרקו. כן, הרומנטיקה מכה שנית. שום דבר ששייט גונדולות לא יפתור. 


כתבה על טיול משפחות לאיטליה


הרי הדולמיטים
- פסגות מושלגות ונופים עוצרי נשימה, כי אין כמו לראות את הטבע בשיאו ולנשום אוויר הרים צלול כיין.

אגם גארדה - הגדול בין אגמי איטליה. נסייר רגלית מסביב לאגם בין כרמים ומטעים, נבקר במפלי ורונה השוצפים ונקנח בשייט בסירת מרוץ ברחבי האגם. אדרנלין מישהו?

מובי לנד - עולם הסרטים יציע לנו מגוון פעילויות שמוכרות לנו היטב מהקולנוע האמריקאי - רמבו, טומב ריידר, הטרמינטור, המחסל, בחזרה לעתיד ועוד שלל יצירות מופת. כי קצת אבק כוכבים לא יכול להזיק.

לחופשת פסח מושלמת בצפון איטליה לחצו כאן  >>

העיירה איסאו - עיירה ציורית ובה האגם הרביעי בגודלו באיטליה. נשתתף בסדנת פיצה איטלקית שבה נלמד איך האיטלקים עושים את זה בכל מה שקשור לפיצה ואיך אפשר יהיה לשחזר את הפלא כשנחזור לארץ.

"את פה?? את לא מאמינה, סגרתי לנו טיול מהסרטים!!!", שלחתי הודעה לאחותי.
מתלהבת זאתי, חשבה לעצמה כששלחה לי. "מעולה!". 
כבר אמרתי שפסח הוא החג האהוב עליי?