• Wanago | שמורות טבע בקרואטיה וסלובניה

6 שמורות טבע בסלובניה וקרואטיה

כתבה על שמורות טבע

העמוד הראשי של הפייסבוק שלי מעולם לא עורר בי כל כך הרבה קנאה עד הקיץ האחרון. נדמה כאילו כולם לקחו חופש באותו הזמן ורק אני חיכיתי בסבלנות לזמן הנכון. כשהגיע, קצת אחרי החגים, הודעתי לחבר שלי - הגיע תורנו, חייבים לנסוע לחופש!

אחרי שיטוט ברחבי האינטרנט אחר יעד מוצלח לכבוש, וקצת שיטוט בפייסבוק אחר רעיונות נגלה למולי רעיון היסטרי. בחופשה שלנו בשנה שעברה הכרנו זוג מטיילים מקסימים מקרואטיה, שמהר מאוד הפכו להיות חברינו הטובים ביותר לטיול וכן, לא הפסיקו לספר לנו על המדינה שופעת הטבע שלהם. זו הייתה הזדמנות מצויינת לחופשה מסוג אחר. כתבתי הודעה לאיריס, הבחורה הקרואטית, והודעתי לה שאוטוטו אנחנו באים, אז שתתכנן לנו טיול מהסרטים.

לטיול עצמאי בשמורות היפות בעולם לחצו כאן >>

להגיד שקרואטיה היא מדינה שופעת טבע זה עלבון. המדינה כל כך עשירה במשאבי טבע ובמקורות מים ברמה מעוררת קנאה. גם התמונות המדהימות לא יוכלו להעביר את היופי של המדינה הזו, אבל ננסה במילים לתאר את הטיול הנפלא שלנו בקרואטיה וסלובניה.

התחלנו בשמורת אגמי פליטביצה, שנקראת גם בין מביני עניין "גן עדן עלי אדמות". לגן העדן הירוק הזה הגענו באמצעות אוטובוס שנסע מזאגרב לזאדר. בפארק המדהים הזה תוכלו לצפות במפלי מים שוצפים, אגמים רחבי ידיים ויערות סבוכים. ניתן לבחור בשלל מסלולי הליכה בדרגות שונות, שגם יקחו אתכם בין נפלאות הטבע של הפארק וגם יגרמו לכם להרגיש שאתם בגן קסום משלכם - הפארק כל כך גדול שכמות התיירים בו לעתים אינה מורגשת. כל מה שצריך זו מצלמה טובה, נעלי הליכה וחוש הרפתקני.

הזמן היה קצר אבל לפנינו היו עוד הרבה אתרים לראות ואחד מהם היה אגם בלד בסלובניה. האגם מושך את מרבית התיירים באזור זה ומתהדר ביופיו עוצר הנשימה. סביב לאגם גבעות ועצים שמשתקפים במים הצלולים, שאומרים שלהם סגולות מרפא מיוחדות. במרכז האגם אי קטן וכנסייה. ניתן להקיף את האגם בהליכה שאורכת כשלוש שעות, טיפוס לכנסייה שבאי כוללת טיפוס של מאה מדרגות, בהחלט מקום מיוחד ושלו.


כתבה על שמורות טבע


במרחק נסיעה של כמה דקות מהעיר בלד אפשר להגיע ליעד תיירותי נוסף, קניון וינטגר. זהו קניון מצוקי שנוצר על ידי נחל רדובנה. בקניון מומלץ לצאת למסלול רגלי פשוט של כשעתיים הליכה. במסלול הולכים נגד כיוון זרם המים ומדי פעם עוברים על גשרים קטנים מעל הנהר. הליכה פשוטה אל מול נוף עוצר נשימה.

היעד האחרון שעל פי מילותיה של איריס ׳אי אפשר לבקר בסלובניה ולפסוח עליו׳ הוא מערת הנטיפים פוסטוינה. מערה מדהימה וענקית באורך של כמה עשרות קילומטרים. המסלול בתוך המנהרה משלב נסיעה בקרונית ומסלול הליכה. בתוך המערה קריר, דרך מצוינת לתפוס מחסה מהשמש הקופחת.

לטיול עצמאי בשמורות היפות בעולם לחצו כאן >>

לסיכום, אין ספק שקרואטיה וסלובניה הן מדינות טבע שרק מחכות שיגלו אותן. צריך לשים לב שבעונות הקיץ התיירות בשיאה ולכן כדאי לתכנן את הזמן באופן מוצלח כדי להנות משלל האטרקציות שאתרי הטבע הנפלאים במדינות אלה מציעים. מומלץ בחום לכל מי שרוצה לגלות טבע יפהפה וכמובן איך לא - לחזור עם תמונות מעוררות קנאה.