• Wanago | מוזיאונים וקתדרלות בברצלונה
מוזיאונים וקתדרלות בברצלונה

כתבה על מוזאונים בברצלונה

אני מוכן להישבע שאם יבדקו את עץ המשפחה שלי אחורנית כמו שצריך יגלו שאמי בכלל קתולית אדוקה. אין דבר שהיא אוהבת יותר לעשות בטיולים מאשר לבקר בכל דבר שקשור איכשהו לנצרות. גולת הכותרת שלה תמיד מגיעה בסופו של דבר לסיור בכנסיה עתיקה ביותר או הליכה סביב מבצר עם היסטוריה ארוכה שחוזרת אחורנית לתקופת מסעי הצלב באירופה.

החלטתי להגשים את חלומה. טיול שכולו מוקדש לכנסיות ושאר ירקות שמסביב. בדיקה ארוכה וממושכת במדריכי טיולים למיניהם והסבת אוזניים לעצות וטיפים מחברים שחזרו לאחרונה מחופשה, הובילה להחלטה שככל הנראה היעד שהולך ונבנה הוא ברצלונה. אדלג בשבילכם על חלק הלוגיסטיקה המייגע ורק אציין את הפרט החשוב, שתכננו את הכל סביב חודש מאי, כמה רגעים לפני שהעיר הופכת למרקחת תיירים צפופה וסואנת.

רוצים גם אתם לראות את נפלאות הארכיטקטורה של ברצלונה מקרוב לחצו כאן >>

המנה הראשונה בטיולנו הייתה לא אחרת מאשר סגראדה פמיליה. המבנה הוא ללא ספק המוכר והמפורסם ביותר מהמקבץ העשיר של העיר. הגענו לשם בשעות הצהריים המוקדמות בקו מטרו זריז במיוחד והחלק הראשון היה פשוט לעמוד ולבהות במונומנט עצום הממדים הזה. צריחים, קימורים ופסיפסים, הם אלו שהפכו את הקתדרלה למוקד משיכה שכזה. המצלמה התקשתה לתפוס את הכל בתוך פריים אחד, דבר שאילץ אותנו להתרחק כחמישים מטר לפחות בשביל להביא הביתה תמונה ברורה ומרשימה. הקתדרלה עצמה, נמצאת כבר שנים רבות, מאז תקופת גאודי בניסיון להשלמת בנייתה ויחד עם זאת היא עדיין מקום מיוחד למדיי.

ביום העוקב נפתחו עינינו לעוד פלא יוצא דפן. בזיליקת סנטה מריה דל מאר. זוהי ללא ספק מבין הכנסיות המדהימות והאלגנטיות בברצלונה. עברה צועד שנים רבות אחורנית, למאה ה- 13 ומספר כי בנייתה ערכה חמישה עשורים שלמים. סביב התלאות השונות שעברה, כרוך סיפור שלם ומעניין. למעשה, אנו כבר הגענו עם ידע קודם למקום. כמה חודשים טרם לכן קראנו את הספר המדהים של אידלפונסו פלקונס אשר מתאר את הסיפור מנקודת מבט של אחד הבנאים שחיו את חייהם לאורך חייה של הקתדרלה. המבנה עצמו מדהים ביופיו והעלה לנו שוב את השאלה, כיצד הצליחו באותם ימים ללא הציוד שיש בימינו כיום להרים דבר שכזה.

בזירת המבצרים והטירות, לא יכולנו לפסוח על קסטל דה מונטג'ואיק. זהו מבצר עתיק במיוחד שנמצא בפארק ענק שקרוי על שמו. הסיפור הארוך גם הוא מתחיל לפני שנים רבות מאד, וכל אחד אשר נהנה ממוזיאונים לא יצטער שהגיע. הדבר היה גם ייחודי עבורי, שכן תמיד התחברתי להיסטוריה צבאית והמקום פרש לפניי סיפור שלם על ימי שליטתו של פרנקו בספרד.


מוזיאונים בברצלונה


היומיים האחרונים הוקדשו כולם לערבוב מוזיאונים שונים ומשונים. עמדנו כמו כולם בתור למוזיאון פיקאסו ויחד איתם פקחנו עינינו למראות יצירות האמנות של אותו גאון. קיבלנו טעימה קטנה משלל עבודותיו המוקדמות והשלבים שעבר במהלך התפתחותו.

ההיפך הגמור הגיע כשהחלטנו לבקר במוזיאון השוקולד, שהוא לבדו אתר היסטורי עתיק ומיוחד. למדנו והשכלנו אודות גילוי ופיתוח השוקולד, ועם בנייתו של הרעב הכבד סיימנו בזלילה משגעת של אוסף קינוחים שמימי.

רוצים גם אתם לראות את נפלאות הארכיטקטורה של ברצלונה מקרוב לחצו כאן >>

אלו למעלה רק שבריר קטן מעתיקות ברצלונה. תוכלו לתכנן זמנכם לטיול קצרצר של שלושה ימים ועד למסע של ממש לאורך מספר שבועות- במידה ומתאפשר. העיר היא אוסף של מבני דת נפלאים, מדהימים ביופיים. עם המעט שראינו, גילינו עולם שלם, ולבטח נחזור שוב.