• Wanago | עמק הדורדון
עמק הדורדון

כתבה על עמק הדורדון

בביקורנו השלישי בצרפת, החלטנו לנסות ולגלות בעצמינו את הקסם של חבל דורדון. הרעיון תמיד היה בראש אבל איכשהו תמיד נסחפנו פעם נוספת למסלול פריז- ורסאי הריטואלי והמוכר.

העניין היה דיי פשוט למען האמת. מצאנו טיסה בארקיע לשבוע שהתאימה בול לתאריכים ועם מזוודה קטנה ונעלמנו. אחסוך מכם את סיפורי פריס ואגש לעיקר. דורדון הוא עמק בדרום מערב צרפת אשר מחולק כולו לאזורי משנה. הבולט ביותר מבינם הוא "פריגור השחורה" ובה מרוכזים עיקרי הדברים.

רוצים להנות מהטבע האין סופי של חבל דורדון? לחצו כאן >>

התמקמנו במלון פשוט שנחתם מבעוד מועד ואת היום הראשון העברנו בטיול בגני הסביבה המטופחים. חברה שלי החליטה שאין טעם אפילו לכבות את המצלמה, שכן כל כמה שניות בערך נפער הפה שוב ונורו מספר פלאשים. גילינו שאנחנו מוקפים במדשאות אינסופיות, חצרות ובקתות עתיקות. כל גדר עתירה במטפסים מצבעים שונים שנפרשו לנו בססגוניות מול העיניים.

העיירה הראשון שבקרנו בה הייתה לה רוק ג'זאק. בזכות היותה ממוקמת בין מצוק לנהר מגיעים אליה כמות ענקית של תיירים. התחלנו בגן האקזוטי שפותח את העיירה ועשינו ברגל את כל הסמטאות הצרות שחוצות אותה. נתקלנו בצמחיה טרופית סבוכה כל כך עד שבמקומות מסוימים כבר ממש היה קשה לראות פיסת שמיים.

היום השני הוקדש לעמק הדרופט שמשתרע כולו לאורך הנהר עד הכפר קפדורט. ככל שהמשכנו ללכת בעמק ולחצות את הכפר, כך גם השתנה הנוף לנגד עיננו. ממרבצי דשא ענקיים, עד מקומות מיוערים למחצה ושרידי מבנים עתיקים שנזנחו לאיתני הטבע. ההליכה בעמק ארכה מבוקר ועד ערב, ולאחר 25 קילומטרים הגענו תשושים חזרה לבית המלון עם חיוך גדול על הפנים.


כתבה על עמק הדורדון


אני תמיד חושב שכל טיול טוב מחייב ביקור של מספר שעות בשוק מקומי. חמישי הוא היום שלנו. במרכז העיירה בסטיד, מספר קילומטרים מבית המלון שוכן השוק המקורה. לא הגענו מוכנים כל כך למען האמת, ושמש שהחלה יוקדת על גג המבנה נתנה קצת את התחושה שנכנסו לסאונה. בפעם הבאה ללא ספק שנגיע עם גופיות, מכנסיים קצרים וסנדלים. למרות החום מצאנו גבינות מצוינות ממחלבות מקומיות ומלא פיצ'פקעס בשביל מתנות למשפחה בבית. אל תשכחו להגיע עם תיקים גדולים וריקים!

בערב יצאנו להליכה בגני מראקוסיאק. עד שהצלחנו להגיע מעלה חלפו מספר קילומטרים אבל הנוף שנשקף היה בלתי נשכח. בסביבות עשר וחצי באותו לילה, הגענו לסרלה, בירת פריגור השחורה. המקום הומה ותוסס בקיץ. מצאנו את עצמנו שוב בשוק אחד גדול. שווה הרבה יותר להגיע לסרלה בלילה ולראות איך כל העיירה הופכת ברגע לשוק אחד ענקי. הטיילת היא מבין היפות שראינו. כולה ירוקה ומטופחת ומתאימה במיוחד לטיולי אופניים. אנחנו השכרנו מאחת החברות הקטנות אופניים לשעה וחצי ועשינו את כולה הלוך חזור.

רוצים להנות מהטבע האין סופי של חבל דורדון? לחצו כאן >>

היו גם כמה דברים קטנים שלא הספקנו, כמו טיולי סוסים וסיור בחוות המפוזרות בכל העמק אבל הזמן הלך ואזל. דורדון הוא עמק מדהים ביופיו. הוא נתן לנו תחושה של ניתוק מוחלט והנאה. הספקנו להמליץ כבר לזוג חברים באותו יום שחזרנו והתמונות ישכנעו עוד רבים לצאת מעט מהמסגרת המוכרת של פריז-ורסאי ולגלות עוד מקום קסום בקצה צרפת.