• Wanago | טיול אופניים בין חומות לוקה
טיול אופניים ופיקניק בין חומות לוקה, איטליה

כתבה על לוקה איטליה

איטליה - מדינת הפסטה והפיצה, המגף האירופאי והמקום עם האנשים הכי חמים שפגשתי בחיים. מאז הטיול שלי במילאנו בשנה שעברה השתוקקתי לחזור לאיטליה לחופשה נוספת. האנשים, האוכל והאווירה כבשו אותי ואני התמכרתי. הפעם, החלטנו לנסוע ללוקה שבחבל טוסקנה. טוסקנה – כמו תמיד – מהממת, אבל רצינו טיול קצת יותר מיוחד ולכן סגרנו בסוף על לוקה. העיר ידועה בין היתר בזכות החומות המקיפות אותה, ששרדו עוד מתקופת הרנסנס ללא פגם.

ביום הראשון לטיול הגענו למלון שהמליצו לנו עליו בשם San Luca Palace Hotel. המלון ממקום במיקום מרכזי בעיר וצמוד לחומה המקיפה אותה. העיצוב של המלון קצת מיושן אבל זה לא באמת הפריע לנו. ירדנו למטה לעשות סיבוב קל לפני השנ״צ המתוכנן מראש והגענו לבית קפה קטן וחמוד ממש ליד המלון. האנשים היו נחמדים כהרגלם ואחרי שתי כוסות קפה ושלוש שעות של סיפורים היסטוריים אודות העיר מהעובדים, היינו מוכנים לכבוש את העיר. אחרי המנוחה.

השנ״צ כמובן הפך ללילה שלם של שינה אך למחרת היינו מוכנים ומזומנים להתחיל את הסיור שלנו בעיר. המליצו לנו במלון על טיול אופניים שניתן לעשות סביב לעיר במסלול החומה. שכרנו אופניים מCicli Bizzarri הממוקם בתוך החומה בצידה הצפונית של העיר במחיר של חמישה יורו לשעה. המוכרים בחנות המליצו על מסלול ארוך יותר סביב לחומות העיר שלוקח קצת יותר זמן אבל אפשר לראות בו יותר דברים על הדרך.

לחופשה בעיירה קסומה בין החומות לחצו כאן   >>

המסלול הוא באורך של ארבעה קילומטר, ובהליכה הוא צריך לקחת משהו כמו שעה. באופניים כמובן שהרבה פחות אבל מראש החלטנו שניסע לאט ונעצור בדרך כמה שיותר. פחדנו ששביל האופניים יהיה צר ומלחיץ אבל גילינו שחומות העיר רחבות מאוד, שמורות היטב ומלאות בשטחים ירוקים, פארקים, ספסלים לפיקניק, מסלולי אופניים ומקומיים שמשחקים משחקי לוח בצילם של העצים הגדולים ולרקע הרי האלפים המהממים. עברנו במסלול ליד כמה כנסיות ומבנים עתיקים שנמצאים גם הם במצב מעולה יחסית לזמן שעבר מאז שנבנו. הכי התרשמנו מtorre guinigi שאותו רואים מכל פינה בעיר ועל הגגו ניצב גן קטנטן ויפייפה. 


כתבה על לוקה איטליה


בגלל המישור השטוח, החלטנו שנעשה פיקניק באמצע הדרך. לפני שיצאנו למסע עצרנו במעדנייה קטנה וקנינו סנדוויצים ומשקאות קלים. במעדנייה גם השכירו לנו סל (שהתאים לאופניים) ושמיכת פיקניק כך שהכל היה מוכן לקראת ארוחת הצהריים. ומזל שכך, מכיוון שאין במסלול הזה כמעט מקום אחד לקנות אוכל או שתייה, חוץ מכמה בתי קפה הנמצאים על החומה עצמה. 

לחופשה בעיירה קסומה בין החומות לחצו כאן   >>

כשהיינו כבר מורעבים עצרנו על פיסת דשא מרגיעה, פרסנו את השמיכה וטרפנו את הסנדוויצים המעולים שלקחנו. פתחנו את בקבוק היין האיטלקי שחבר שלי כל כך התעקש לקחת איתנו, ונרגענו תחת העצים באחד המקומות היפים שראיתי עד כה באירופה. כמובן שיש עוד פעילויות רבות ומגוונות בעיר, מקומות לראות, מסעדות לטעום ודברים לעשות, אבל אין ספק שטיול האופניים היה השיא של הטיול שלנו והייתי בהחלט חוזרת לשם שוב כדי לחקור ולגלות מסלולים חדשים ומקומות שפשוט לא הספקנו לראות.