• Wanago | אלזס לורן למטייל העצמאי
אלזס לוריין למטייל העצמאי

כתבה על אלזס לוריין

״כשיש הזדמנות לחופשה לא מוותרים עליה״, זה מה שהחברות שלי בעבודה אמרו לי ולאחר שגלגלתי קצת את הרעיון בראשי הבנתי שחופשה היא תמיד רעיון מצוין, ואני יוצאת לאחת כזו ממש עכשיו. זה שיא החורף, גם בארץ ידענו כמה ימים של סערה מקומית ושלג פה ושם, אבל ידעתי שהחורף האמיתי מתרחש כמה ארצות מערבה מכאן, באירופה כמובן.

בתור אחת שאוהבת טיולים מעניינים עם ערך מוסף החלטתי לנטוש לטיול הנוכחי את חווית השופינג האורבנית ולצאת לטיול חורפי ומיוחד – אני נוסעת לצרפת, אבל לא סתם, לאחד האזורים המתויירים והמעניינים שיש למדינה להציע, לחבל אלזס לוריין.

אלזס לוריין הוא חבל ארץ הממוקם בצפון מזרח צרפת, בעבר היה שייך לקיסרות הגרמנית ועבר בין ידיה של צרפת וגרמניה מספר פעמים. לאזור היסטוריה עשירה, מעניינת ועקובה מדם שניתן לגלות ולחקור בטיול באזור היפהפה הזה.

לטיול עצמאי באלזס לורין לחצו כאן >>

לאחר מחקר קטן שביצעתי גיליתי שלאלזס מומלץ להגיע מכמה מקומות. האפשרות הזולה ביותר היא טיסת לואו קוסט לשדה התעופה שבבאזל, טיסה אידיאלית למטיילת יחידה כמוני פלוס תרמיל גב שעליו שילמתי מעט יותר. אפשרות נוספת תהיה טיסה לשדה התעופה בציריך או פרנקפורט. פריז אמנם מרוחקת, אבל אם בכל זאת בחרתם בה כיעד הטיסה, מומלץ להיעזר ברכבת המהירה כדי להגיע לאלזס.

את הטיול התחלתי בשטרסבורג, בירתה המקסימה של אזור אלזס לוריין הממוקמת ממש על הגבול הגרמני. אפילו פירוש שמה מעיד על ההיסטוריה: "מבצר על פרשת דרכים". שטרסבורג מכילה משתי התרבויות של גרמניה וצרפת. בתוך העיר ניתן להסתובב באמצעות הTRAM, וכן ממליצה פשוט להסתובב בין הסמטאות וללכת לצד הנהר. אסור לפספס את קתדרלת נוטר-דאם של העיירה שכן היא מרשימה ביופיה וחובה לכל מבקר בעיר. האוכל צרפתי ומעולה כהרגלו (עם מעט השפעה גרמנית פה ושם). מכיוון שהגעתי בדצמבר, שיא החורף, זכיתי להנות משוק חג המולד שמתרחש בחודש זה בעיירה וכן בערים נוספת בחבל אלזס לורן.

גם אם לא הגעתם בחורף – אל דאגה. חבל אלזס ידוע בשווקים והפסטיבלים השונים בין עונות השנה, שווה מאוד. בעיירה וכן בעיירות נוספות מוזיאונים רבים לאוהבי האומנות וההיסטוריה, וסתם לאלה שרוצים להתחמם קצת. בנוסף, כאן בעיר כבר הומלץ לי להוציא כסף מזומן לקראת המשך הטיול – לא בכל מקום באלזס לוריין מקבלים כרטיס אשראי, חשוב.


כתבה על אלזס לוריין


בתקופה זו הומלץ לי לטייל בגבעות המושלגות ב"דרך הפסגות"., Route des Cretes שלא פעם ולא פעמיים משתלבת בדרך עם דרך היין המפורסמת. לכן כך ניתן גם להנות מנוף ממלכת החורף שמשתלט על הגבעות הקסומות, לראות בדרך אתרי סקי ישנים וגם לעצור ביקב או שניים, לטעום מהיין ומן ההיסטוריה המשפחתית ולהתחמם קצת מהקור שבחוץ.

הדרך הכי פשוטה להתניידות הייתה כמובן לשכור רכב. אמנם זו לא אופציה זולה, אבל ככל שתהיו יותר מטיילים כך העלות תתחלק בין המשתתפים. הדרך סלולה, נוחה וכמובן יפה בין הגבעות באזור אלזס לורן.

לטיול עצמאי באלזס לורין לחצו כאן >>

אין ספק שחוויתי את ממלכת השלג והחורף של אירופה בצורה הטובה ביותר. גם זכיתי לראות מוזיאונים וללמוד על ההיסטוריה העשירה של האזור, גם נהניתי מנפלאות החורף באזור כדוגמת שוק חג המולד והתפאורה המושלגת ובעיקר, נהניתי מחופשה מיוחדת שאין כמותה. כמו שאמרתי, חופשה היא תמיד רעיון טוב.